Մհեր Դավթի Սեդրակյան
1973թ. ավարտել է Տնտեսական գիտելիքների երկամյա հասարակական համալսարանի ընդհանուր տնտեսագիտական ֆակուլտետը, 1975թ.` Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտը, 1997թ.` «Վարդանանց» համալսարանը: Ըմբշամարտի մարզիչ: Ֆիզիկական դաստիարակության դասատու: Իրավաբան:
1975-1981, 1986-1988թթ. աշխատել է Երեւանի մոդելային կոշիկի ֆաբրիկայում,  1981-1983թթ.` «Մասիս» արտադրական միավորման մոդելային կոշիկի ֆաբրիկայում: 1988-1989թթ. Երեւանի հրուշակեղենի-մակարոնի կոմբինատում եղել է գլխավոր մասնագետ: 1989-1995թթ. աշխատել  է «Դավիթ-84» կոոպերատիվում:
1999թ. ընտրվել,  2002 եւ 2005թթ. վերընտրվել է Երեւանի Էրեբունի համայնքի ղեկավար:
1995-1999թթ.` Աժ պատգամավոր (թիվ 15 ընտրատարածք): Աժ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: ԱԺ «Բարեփոխումներ» պատգամավորական խմբի անդամ: Անկուսակցական:
2012թ. մայիսի 6-ին  ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել թիվ 13 ընտրատարածքից:
Պարգեւատրվել է «Մայրական երախտագիտություն» (ԼՂՀ, 1996թ.), ՀՀ ՊՆ «Անդրանիկ Օզանյան» (2004թ.), «Անանիա Շիրակացի» (2006թ.), «Ազատագրում»  ՀԿ կողմից` «Հաղթանակ» (2012թ.), ռուսական «Հայրենիքի պաշտպան» (2012թ.) մեդալներով: 2008թ. արժանացել է  «Լավ աշխատող համայնքի ղեկավար» ոսկե մեդալին:

Мгер Давидович Седракян
В 1973г. окончил факультет общей экономики двухгодичного общественного университета экономических наук, в 1975г. - Армянский государственный институт физической культуры, в 1997 г. университет “Вардананц”. Тренер по борьбе. Квалификация преподавателя физического воспитания. Юрист.
1975-1981гг., 1986-1988гг. работал на Ереванской фабрике модельной обуви, в 1981-1983гг. – на фабрике модельной обуви производственного объединения “Масис”.
1988-1989гг. - главный специалист Ереванского кондитерско-макаронного комбината.
1989-1995гг. работал в кооперативе “Давид-84”.
В 1999г. был избран, а в 2002 и 2005 гг. переизбран на должность главы муниципального округа Эребуни города Еревана.
1995-1999гг. – депутат НС (избирательный округ №15). Член Постоянной комиссии по обороне, национальной безопасности и внутренним делам НС. Член депутатской группы НС “Реформы”. Беспартийный.
06 мая 2012 г. избран депутатом Национального Собрания по избирательному округу №13.
Награжден медалями “Материнская признательность” (НКР, 1996г.), “Андраник Озанян (МО РА, 2004г.), “Анания Ширакаци” (2006г.), “Победа” (от ОО “Освобождение”, 2012г.), Российской медалью “Защитник Отечества” (2012г.). В 2008 г. удостоен золотой медали “Хороший работник - глава муниципалитета ”.