National Assembly of the Republic of Armenia | Official Web Page | www.parliament.amNational Assembly of the Republic of Armenia | Official Web Page | www.parliament.am
HOME | MAIL | SITEMAP
ArmenianRussianEnglishFrench
 
Ռաֆիկ Խորենի Գրիգորյան
Ընտրատարածք
Ծննդյան թիվ
17.05.1958
Կուսակցություն
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն (ՀՀԿ)
Խմբակցություն
Հանձնաժողովներ
Էլ. փոստ

Ծնվել է 1958թ. մայիսի 17-ին Մարտունու շրջանի Ձորագյուղ գյուղում (այժմ` Գեղարքունիքի մարզ):

Ծառայել է խորհրդային բանակում:

Ավարտել է Կիեւի (Ուկրաինա) գյուղատնտեսական ակադեմիան:

1976-1977թթ.- աշխատել է Ձորագյուղի կոլտնտեսությունում:

1982-1996թթ. աշխատել է Ուկրաինայում:

1996-1999թթ. եղել է Գեղարքունիքի մարզի Ձորագյուղի համայնքի ղեկավար,

1999-2003թթ.` Գեղարքունիքի փոխմարզպետ,

2003 թվականից` ՀՀԿ Գեղարքունիքի մարզային խորհրդի նախագահ,

2003-2007թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 31 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: ՀՀԿ խմբակցության անդամ:

2007-2012թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ):

19.06.2007-11.07.2008թթ.` Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ,

11.07.2008-22.08.2008թ.` Ազգային ժողովի տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ,

22.08.2008-31.05.2012թթ.` Ազգային ժողովի տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ:ՀՀԿ խորհրդի անդամ:

2012թ. մայիսի 6-ին Ազգային ժողովի պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունից:

2012թ. հունիսի 28-ից` ՀՀ Գեղարքունիքի մարզպետն է։

Պարգեւատրվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության «Մարշալ Բաղրամյան»  եւ «Գարեգին Նժդեհ» մեդալներով:

Ամուսնացած է, ունի չորս երեխա:



ԱԺ Նախագահ  |  Պատգամավորներ|  ԱԺ խորհուրդ  |  Հանձնաժողովներ  |  Խմբակցություններ, խմբեր  |  Աշխատակազմ
Օրենսդրություն  |   Նախագծեր  |  Նիստեր  |   Լուրեր  |  Արտաքին հարաբերություններ   |  Գրադարան  |  Ընտրողների հետ կապեր  |  Հղումներ  |  RSS