Արթուր Գրիշայի Գրիգորյան
1995թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետը: Իրավաբան, արդարադատության փոխգնդապետ:
1992-1999թթ. աշխատել է Հրազդանի շրջանային ժողովրդական դատարանի դատական տեսուչ, ապա գրասենյակի պետ: 1999-2005թթ.՝ ՀՀ արդարադատության նախարարության դատական ակտերի հարկադիր կատարման ծառայության Կոտայքի մարզային ստորաբաժանման պետ: 2007 -2008թթ.՝ ՀՀ վերահսկիչ պալատի իրավական վարչության բաժնի պետ, ապա 3-րդ վարչության պետի տեղակալ, 2008-2010թթ.՝ 8-րդ վարչության պետ: 2010-2012թթ.՝ ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար: 2012-2017թթ. զբաղվել է ձեռնարկատիրությամբ: 2017-2018թթ. եղել է «Մուլտի գրուպ» կոնցեռնի ներքին վերահսկողության ծառայության պետ: 2018թ. մայիս-2018թ. հոկտեմբեր՝ ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների եւ բնական պաշարների նախարար:

Артур Гришаевич Григорян
В 1995г. окончил юридический факультет Ереванского государственного университета. Юрист, подполковник юстиции.
1992-1999гг. – судебный инспектор, затем начальник канцелярии Разданского районного народного суда. 1999-2005гг. – начальник Котайкского областного подразделения Службы принудительного исполнения судебных актов Министерства юстиции РА.
2007-2008гг. – заведующий отделом юридического управления, затем заместитель начальника 3-го управления, 2008-2010гг. – начальник 9-го управления Контрольной палаты РА. 2010-2012гг. – министр труда и социальных вопросов РА. 2012-2017гг. – занятие предпринимательской деятельностью. 2017-2018гг. – начальник службы внутреннего аудита концерна “Мульти груп”. Май 2018г.- октябрь 2018г. – министр энергетических инфраструктур и природных ресурсов