Կարեն Ժիրայրի Գրիգորյան
2010թ. ավարտել է Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի կիրառական մաթեմատիկայի  ֆակուլտետը: Նույն թվականին մասնակցել է ՀՀ կենտրոնական բանկի  «Ֆինանսաբանկային քոլեջ» հիմնադրամի Հայաստանի Հանրապետության բանկային համակարգի ներածական դասընթացին,  2011թ.՝ նույն հիմնադրամի  բնակարանային ֆինանսավորման ուսումնական դասընթացին (KfW-ի ստանդարտներով):
2010-2012թթ. զբաղվել է անհատ ձեռնարկատիրությամբ: 2011-2012թթ. եղել  է «Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ-ի վարկային բաժնի մասնագետ: 2012-2013թթ.՝ «Կոնվերս բանկ» ՓԲԸ-ի մասնագետ-գանձապահ: 2013-2016թթ.՝ «Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ի վարկային մասնագետ: 2018թ. մարտ՝ «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի ավագ մասնագետ:
2018թ. մարտ-մայիս՝  «Հայբիզնեսբանկ» ՓԲԸ-ի կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման վարչության մասնագետ: 2018-2020թթ. եղել է Արմավիրի մարզպետի տեղակալ:
2016 թվականից «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ է:
2020թ. դեկտեմբերի 17-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 6 ընտրատարածքի տարածքային  ընտրական ցուցակով:

Born on December 12, 1989 in the village of Parakar in Armavir province.
2010 - Graduated from the Department of Applied Mathematics of the State Engineering University of Armenia. In the same year participated in the introductory educational course on the banking system of the Republic of Armenia provided by the “Financial and Banking College” Foundation of the Central Bank of the Republic of Armenia.
2011 - Participated in the educational course of Apartment Financing of the same Fund (according to KfW standards).
2010 - 2012 - Engaged in individual entrepreneurship.
2011 - 2012 - Trainee of the credit department of CJSC "Ardshininvestbank."
2012 - 2013 - Specialist-Treasurer of Converse Bank CJSC.
2013 - 2016 - Credit specialist of CJSC "Ardshinbank".
March 2018 - Senior Specialist of “ArmenTel” CJSC.
March-May, 2018 - Specialist of the Corporate Business Development Department of "Armbusinessbank" CJSC.
2018 - 2020 - Deputy Governor of Armavir Province.
December 17, 2020 - Elected Member of the National Assembly from the territorial electoral list of the electoral district # 6 of the “My Step” alliance of parties.