«ԿՈՌՈՒՊՑԻԱՅԻ ԿԱՆԽԱՐԳԵԼՄԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի մասին» 2017 թվականի հունիսի 9-ի ՀՕ-96-Ն օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 25-րդ հոդվածի՝
1) 2-րդ մասում «ծառայողական տեղեկություններ,» բառերից հետո լրացնել ««Կրիպտոակտիվների մասին» օրենքով սահմանված ծառայողական տեղեկություններ,» բառերը,
2) 3-րդ մասում «Կենտրոնական դեպոզիտարիան եւ արժեթղթերի սեփականատերերի (անվանատերերի) ռեեստրի վարման իրավունք ունեցող այլ անձինք, » բառերը փոխարինել «Կենտրոնական դեպոզիտարիան, արժեթղթերի սեփականատերերի (անվանատերերի) ռեեստրի վարման իրավունք ունեցող եւ կրիպտոակտիվների պահառություն իրականացնելու իրավունք ունեցող այլ անձինք,» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 26.1-ին հոդվածի 7-րդ մասում «ծառայողական տեղեկություններ,» բառերից հետո լրացնել ««Կրիպտոակտիվների մասին» օրենքով սահմանված ծառայողական տեղեկություններ,» բառերը:
Հոդված 3. Օրենքի 40.1-ին հոդվածի 4-րդ մասում «ծառայողական տեղեկություններ,» բառերից հետո լրացնել ««Կրիպտոակտիվների մասին» օրենքով սահմանված ծառայողական տեղեկություններ,» բառերը:
Հոդված 4. Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող  տասներորդ օրը: