Ընդունվել է 13.02.2026
Հոդված  1.  2018  թվականի  փետրվարի  9-ի  Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքի 129-րդ հոդվածի 4-րդ մասը «մասնավոր գործընկերոջ ընտրության ընթացակարգի հետ կապված վեճերով» բառերից հետո լրացնել «եւ «Խաղային գործունեության կարգավորման մասին»  Հայաստանի Հանրապետության օրենքով նախատեսված խաղային գործունեության կարգավորման օպերատորի ընտրության ընթացակարգի հետ կապված վեճերով» բառերով, իսկ «իրականացման կասեցմանը» բառերից հետո՝ «,  խաղային գործունեության կարգավորման օպերատորի ընտրության ընթացակարգի իրականացմանը կամ խաղային գործունեության կարգավորման օպերատորի գործունեության կասեցմանը» բառերով:
2. Մինչեւ սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելը խաղային գործունեության կարգավորման օպերատորի ընտրության ընթացակարգի հետ կապված վեճի վերաբերյալ գործով կիրառված հայցի ապահովման միջոցը, որը հանգեցրել է խաղային գործունեության կարգավորման օպերատորի ընտրության ընթացակարգի իրականացմանը կամ խաղային գործունեության կարգավորման օպերատորի գործունեության կասեցմանը, սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելու պահից համարվում է վերացած օրենքի ուժով:

Статья 1. Часть 4 статьи 129 Гражданского процессуального кодекса Республики Армения от 9 февраля 2018 года после слов “процедурой выбора частного партнера” дополнить словами “и спорам по процедуре выбора оператора по регулированию игровой деятельности, предусмотренного Законом Республики Армения “О регулировании игровой деятельности”, а после слов “осуществлению процедуры выбора оператора по регулированию игровой деятельности или приостановлению деятельности оператора по регулированию игровой деятельности”.
2. Примененная до вступления в силу настоящего Закона по делу о споре, связанном с процедурой выбора оператора по регулированию игровой деятельности, мера по обеспечению иска, которая повлекла приостановление осуществления процедуры выбора оператора по регулированию игровой деятельности или деятельности оператора по регулированию игровой деятельности, считается отмененной в силу закона с момента вступления в силу настоящего Закона.