ՊԵՏԱԿԱՆ ՁԵՌՆԱՐԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԵՎ ԱՆԱՎԱՐՏ ՇԻՆԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ ՕԲՅԵԿՏՆԵՐԻ ՍԵՓԱԿԱՆԱՇՆՈՐՀՈՒՄԻՑ ՍՏԱՑՎԱԾ ՄԻՋՈՑՆԵՐԸ 2001 ԹՎԱԿԱՆԻՆ ՆԵՐԳՐԱՎԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 02.01.2001
Հոդված 1. Թույլատրել Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանը պետական ձեռնարկությունների եւ անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհումից ստացված միջոցների կուտակման համար Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկում բացված գանձապետական հատուկ հաշվից 2001 թվականին ներգրավել մինչեւ 20 մլն ԱՄՆ-ի դոլարին համարժեք դրամ՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջեւ ստորագրված Ռուսաստանի Դաշնության կողմից Հայաստանի Հանրապետությանը տրամադրված պետական վարկերի վերաձեւակերպման համաձայնագրով ժամկետանց պարտավորությունների մարման նպատակով:
Հոդված 2. Սույն օրենքով սահմանվող ծախսը ձեւակերպել որպես Հայաստանի Հանրապետության 2001 թվականի պետական բյուջեի մասին օրենքի հավելված:

О ПРИВЛЕЧЕНИИ В 2001 ГОДУ СРЕДСТВ, ПОЛУЧЕННЫХ ОТ ПРИВАТИЗАЦИИ ГОСУДАРСТВЕННЫХ ПРЕДПРИЯТИЙ И ОБЪЕКТОВ НЕЗАВЕРШЕННОГО СТРОИТЕЛЬСТВА
Принят 02.01.2001
Статья 1. Разрешить Правительству Республики Армения для накопления средств, полученных от приватизации государственных предприятий и объектов незавершенного строительства, привлечь в 2001 году сумму в драмах до размера, эквивалентного 20 млн.долларам США, со специального казначейского счета, открытого в Центральном банке Республики Армения, в целях погашения просроченных обязательств по Соглашению между Правительством Республики Армения и Правительством Российской Федерации о реструктуризации государственных кредитов, предоставленных Российской Федерацией Республике Армения.
Статья 2. Расходы, устанавливаемые настоящим Законом, оформить в виде приложения к Закону ,,О государственном бюджете Республики Армения на 2001 год".