«ՏԻԳՐԱՆ ՄԵԾ» ՇՔԱՆՇԱՆԻ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Տիգրան Մեծ» շքանշանը շնորհվում է Հայաստանի Հանրապետությանը մատուցած բացառիկ ծառայությունների համար:
Հոդված 2. «Տիգրան Մեծ» շքանշանով պարգեւատրվում են Հայաստանի Հանրապետության պետական գործիչները, զինված ուժերի եւ այլ զորքերի բարձրագույն հրամանատարական կազմի զինծառայողները:
Հոդված 3. «Տիգրան Մեծ» շքանշանով պարգեւատրելու միջնորդությունը ներկայացնում են Հայաստանի Հանրապետության կառավարության, պաշտպանության, ներքին գործերի եւ ազգային անվտանգության բնագավառների պետական լիազորված մարմինները:
Հոդված 4. «Տիգրան Մեծ» շքանշանը կրում են կրծքի աջ կողմում, շքանշանների առկայության դեպքում՝ դրանցից առաջ:

ОБ ОРДЕНЕ ТИГРАНА ВЕЛИКОГО
Статья 1. Награждение орденом Тиграна Великого производится за исключительные заслуги перед Республикой Армения.
Статья 2. Орденом Тиграна Великого награждаются государственные деятели, военнослужащие высшего командного состава Вооруженных Сил и других войск Республики Армения.
Статья 3. Ходатайство о награждении орденом Тиграна Великого представляют Правительство Республики Армения, государственные уполномоченные органы в областях обороны, внутренних дел и национальной безопасности.
Статья 4. Орден Тиграна Великого носится на правой стороне груди, а при наличии орденов - перед ними.