Պետական պարգեւների մասին
«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՊԵՏԱԿԱՆ ՊԱՐԳԵՎՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1 . «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգեւներիմասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 6 հոդվածը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Հոդված 6. Հայաստանի Հանրապետության Նախագահը չի կարող պարգեւատրվել Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգեւներով:»:
Հոդված 2. «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգեւներիմասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 10 հոդվածը «Մարտական խաչ շքանշանը՝ 1-ին աստիճանի եւ 2-րդ աստիճանի,» բառերից հետո լրացնել «Պատվո շքանշանը,» բառերով:

Государственные награды Республики Армения
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ "О ГОСУДАРСТВЕННЫХ НАГРАДАХ РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ"
Статья 1. Статью 6 Закона Республики Армения "О государственных наградах Республики Армения" изложить в следующей редакции:
"Статья 6. Президент Республики Армения не может награждаться государственными наградами Республики Армения.".
Статья 2. Статью 10 Закона Республики Армения "О государственных наградах Республики Армения" после строки "Орден Боевого Креста I и II степени," дополнить строкой "Орден Почета,".