Զինծառայողների եւ նրանց ընտանիքների անդամների սոցիալական ապահովության մասին
«ԶԻՆԾԱՌԱՅՈՂՆԵՐԻ ԵՎ ՆՐԱՆՑ ԸՆՏԱՆԻՔՆԵՐԻ ԱՆԴԱՄՆԵՐԻ ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ԱՊԱՀՈՎՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Զինծառայողների եւ նրանց ընտանիքների անդամների սոցիալական ապահովության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 3-րդ հոդվածի առաջին մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ «գ» կետով.
«գ) Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայության աշխատողները, որոնց վրա տարածվում են սույն օրենքով նախատեսված դրույթները.»:
Հոդված 2. Օրենքի 3-րդ հոդվածի առաջին մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ «դ» կետով.
«դ) Հայաստանի Հանրապետության զինվորական դատախազության աշխատողները, որոնց վրա տարածվում են սույն օրենքի 30-րդ հոդվածի առաջին մասով, 33-րդ հոդվածով եւ 36-րդ հոդվածի երրորդ եւ չորրորդ մասերով նախատեսված դրույթները:»:
Հոդված 3. Սույն օրենքի 1-ին հոդվածն ուժի մեջ է մտնում 2001թվականի հոկտեմբերի 1-ից, իսկ 2-րդ հոդվածը՝ 2002 թվականի հունվարի 1-ից:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О СОЦИАЛЬНОМ ОБЕСПЕЧЕНИИ ВОЕННОСЛУЖАЩИХ И ЧЛЕНОВ ИХ СЕМЕЙ"
Статья 1. Часть первую статьи 3 Закона Республики Армения ,,О социальном обеспечении военнослужащих и членов их семей" дополнить пунктом ,,в" следующего содержания:
,,в) работники уголовно-исполнительной службы, на которых распространяются положения, предусмотренные настоящим Законом;".
Статья 2. Часть первую статьи 3 Закона дополнить пунктом ,,г" следующего содержания:
,,г) работники Военной прокуратуры Республики Армения, на которых распространяются положения, предусмотренные частью первой статьи 30, статьей 33 и частями третьей и четвертой статьи 36 настоящего Закона.".
Статья 3. Статья 1 настоящего Закона вступает в силу с 1 октября 2001 года, а статья 2 – с 1 января 2002 года.