«ԵԿԱՄՏԱՀԱՐԿԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Եկամտահարկի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 9 հոդվածի «բ» ենթակետը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր պարբերությամբ՝
«Սույն ենթակետով նախատեսված փոխհատուցման վճարների համար Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ նվազեցման նորմաներ սահմանված չլինելու դեպքում համախառն եկամուտը նվազեցվում է փաստաթղթերով հիմնավորված ծախսերի համար որպես փոխհատուցում ողջ գումարի չափով.»։
Հոդված 2. Oրենքի 23 հոդվածի 1-ին կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ՝
«1. Հարկային գործակալը պահված (գանձված) հարկը բյուջե է վճարում ֆիզիկական անձանց եկամուտների վճարմանը հաջորդող ամսվա մեկից, իսկ եթե դա համընկնում է ոչ աշխատանքային օրվա հետ, ապա այդ օրվան հաջորդող առաջին աշխատանքային օրվանից ոչ ուշ:»։

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ И ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ "О ПОДОХОДНОМ НАЛОГЕ"
Статья 1. Подпункт "б" статьи 9 Закона Республики Армения "О подоходном налоге" дополнить новым абзацем следующего содержания:
"При неустановлении законодательством Республики Армения норм вычета на предусмотренные настоящим подпунктом компенсационные выплаты совокупный доход уменьшается на всю сумму подтвержденных документами расходов в качестве компенсации".
Статья 2. Пункт 1 статьи 23 Закона изложить в следующей редакции:
"1. Налоговый агент уплачивает удержанный (взысканный) налог в бюджет с первого числа месяца, следующего за уплатой доходов физи­ческими лицами, а если это совпадает с нерабочим днем, то не позднее первого рабочего дня, следующего за этим днем".