Հոդված 1. «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 28-րդ հոդվածի առաջին մասում «քաղաքացիների» բառը փոխարինել «մարդու» բառով։
Հոդված 2. Օրենքի 28-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր մասով.
«Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհուրդը մշակում է Հանրային հեռուստառադիոընկերության կանոնակարգը եւ ներկայացնում է Հայաստանի Հանրապետության կառավարություն։ Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը Հանրային հեռուստառադիոընկերության կանոնակարգն օրենսդրական նախաձեռնությամբ ներկայացնում է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողով՝ կից ներկայացնելով իր եզրակացությունը։ Հանրային հեռուստառադիոընկերության կանոնակարգը Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովը հաստատում է օրենքով։
Հոդված 3. Օրենքի 32-րդ հոդվածի առաջին մասի «գ» կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«գ) մշակում եւ կառավարություն է ներկայացնում Հանրային հեռուստառադիոընկերության կանոնակարգը:»:
Հոդված 4. Օրենքի 36-րդ հոդվածը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Հոդված 36. Խորհրդի տարեկան հաղորդումը
Խորհուրդը մինչեւ յուրաքանչյուր տարվա մարտի 1-ը Ազգային ժողով է ներկայացնում Հանրային հեռուստառադիոընկերության նախորդ տարվա գործունեության (այդ թվում՝
ծրագրային եւ ֆինանսական) մասին հաղորդում:
Հաղորդումն Ազգային ժողովի նիստում ներկայացնում է Խորհրդի նախագահը։ Հաղորդումն Ազգային ժողովի նիստում քննարկվում է «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված կարգով եւ ընդունվում է ի գիտություն։
Խորհուրդը հաղորդումը հրապարակում է մամուլում:»։
Հոդված 5. Օրենքի 40-րդ հոդվածը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Հոդված 40. Ազգային հանձնաժողովի հաղորդումը
Ազգային հանձնաժողովը մինչեւ յուրաքանչյուր տարվա մարտի 1-ը Ազգային ժողով է ներկայացնում Ազգային հանձնաժողովի նախորդ տարվա գործունեության մասին հաղորդում:
Ազգային հանձնաժողովն իր հաղորդումը հրապարակում է մամուլում:»:
Հոդված 6. Օրենքի 42-րդ հոդվածի երկրորդ մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Ազգային հանձնաժողովը մշակում է Ազգային հանձնաժողովի կանոնակարգը եւ ներկայացնում է Հայաստանի Հանրապետության կառավարություն։ Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունն Ազգային հանձնաժողովի կանոնակարգը օրենսդրական նախաձեռնությամբ ներկայացնում է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողով՝ կից ներկայացնելով իր եզրակացությունը։ Ազգային հանձնաժողովի կանոնակարգը Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովը հաստատում է օրենքով:»։
Հոդված 7. Օրենքի 59-րդ հոդվածի երրորդ մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելուց հետո՝ մեկամսյա ժամկետում, կառավարությունը Հանրային հեռուստառադիոընկերության եւ Ազգային հանձնաժողովի կանոնակարգերը եւ դրանց վերաբերյալ իր եզրակացությունները ներկայացնում է Ազգային ժողով:»:

Статья 1. В части первой статьи 28 Закона Республики Армения ,,О телевидении и радио" слово ,,граждан" заменить словом ,,человека".
Статья 2. Статью 28 Закона дополнить новой частью следующего содержания:
,,Совет Общественной телерадиокомпании разрабатывает и представляет в Правительство Республики Армения регламент Общественной телерадиокомпании. Правительство Республики Армения вносит в Национальное Собрание Республики Армения регламент Общественной телерадиокомпании в качестве законодательной инициативы с приложением своего заключения. Регламент Общественной телерадиокомпании утверждается Национальным Собранием Республики Армения законом.".
Статья 3. Пункт ,,в" части ервой статьи 32 Закона изложить в следующей редакции:
,,в) разрабатывает и представляет в Правительство регламент Общественной телерадиокомпании;".
,,Статья 36. Ежегодное сообщение Совета
Совет ежегодно до 1 марта представляет в Национальное Собрание сообщение о деятельности (в том числе программной и финансовой деятельности) Общественной телерадиокомпании за предыдущий год.
Сообщение вносится на заседание Национального Собрания председателем Совета. Сообщение рассматривается на заседании Национального Собрания в порядке, установленном Законом Республики Армения ,,Регламент Национального Собрания", и принимается к сведению.
Совет публикует сообщение в печати.".
Статья 5. Статью 40 Закона изложить в следующей редакции:
,,Статья 40. Сообщение Национальной комиссии
Национальная комиссия ежегодно до 1 марта представляет в Национальное Собрание сообщение о деятельности Национальной комиссии за предыдущий год.
Национальная комиссия публикует свое сообщение в печати.".
Статья 6. Часть вторую статьи 42 Закона изложить в следующей редакции:
,,Национальная комиссия разрабатывает и представляет в Правительство Республики Армения регламент Национальной комиссии. Правительство Республики Армения вносит в Национальное Собрание Республики Армения регламент Национальной комиссии в качестве законодательной инициативы с приложением своего заключения. Регламент Национальной комиссии утверждается Национальным Собранием Республики Армения законом.".
Статья 7. Часть третью статьи 59 Закона изложить в следующей редакции:
,,Правительство в месячный срок после вступления настоящего Закона в силу представляет в Национальное Собрание регламенты Общественной телерадиокомпании и Национальной комиссии и заключения о них.".