Հոդված 1. «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (այսուհետ՝ օրենք) 1-ին հոդվածի վերնագրից հանել «եւ նպատակները» բառերը:
Հոդված 2. Օրենքի 3-րդ հոդվածի՝
ա) վեցերորդ պարբերությունը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«հեռուստառադիոհեռարձակման արտոնագիր (լիցենզիա)՝ գրավոր թույլտվություն, որն իրավունք է տալիս օգտվել որոշակի եթերային հաճախությունից (կապուղուց), կաբելային (լարային) ցանցից եւ իրականացնել որոշակի ծրագրային քաղաքականություն՝ սեփական արտադրության կամ այլ անձանց արտադրած հեռուստառադիոհաղորդումներ հեռարձակելու նպատակով.».
բ) ութերորդ պարբերությունը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«հեռուստառադիոընկերություն (հեռուստաընկերություն կամ ռադիոընկերություն)՝ իրավաբանական անձ, որն արտոնագրի (լիցենզիայի) հիման վրա (բացառությամբ Հանրային հեռուստառադիոընկերության) հեռարձակում կամ վերահեռարձակում է զանգվածային տեղեկատվություն՝ օգտագործելով սեփականության, վարձակալական կամ անհատույց օգտագործման իրավունքով իրեն պատկանող հեռուստառադիոսարքավորումներ եւ պատասխանատվություն է կրում արտոնագրման (լիցենզավորման) պայմանների, սույն օրենքի եւ այլ իրավական նորմերի կատարման համար.».
գ) տասնմեկերորդ պարբերությունից հանել «արտադրության եւ (կամ)» բառերը:
Հոդված 3. Օրենքի 7-րդ հոդվածի առաջին մասից հանել «պատրաստումը եւ» բառերը, իսկ «են» օժանդակ բայը դարձնել «է»:
Հոդված 4. Օրենքի 10-րդ հոդվածը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Օտարերկրյա հեռուստառադիոընկերությունների հաղորդումները Հայաստանի Հանրապետության տարածքում կարող են ամբողջությամբ վերահեռարձակվել միջպետական պայմանագրի կամ Ազգային հանձնաժողովի կողմից վերահեռարձակողին տրված արտոնագրի (լիցենզիայի) հիման վրա՝ օգտագործելով առկա հեռուստառադիոհաճախությունների մեկ հինգերորդից ոչ ավելին՝ յուրաքանչյուր ընդգրկույթի (դիապազոնի) համար (մետրային, դեցիմետրային, կարճ, գերկարճ եւ այլ ալիքներ): Վերահեռարձակման համար արտոնագիր (լիցենզիա) տալու կարգը սահմանում է Ազգային հանձնաժողովը:
Հայաստանի Հանրապետությունում արտոնագրված (լիցենզավորված) հեռուստառադիոընկերություններն օտարերկրյա հեռուստառադիոընկերությունների հաղորդումները կարող են վերահեռարձակել պայմանագրային հիմունքներով՝ պահպանելով օրենքի 5-րդ եւ 9-րդ հոդվածների պահանջները ու արտոնագրման (լիցենզավորման) պայմանները՝ վերահեռարձակումից առաջ այդ մասին գրավոր տեղեկացնելով Ազգային հանձնաժողովին:»:
Հոդված 5. Օրենքի 12-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ նախադասությամբ. «Հատկացվող եթերաժամանակը եթերային յուրաքանչյուր ժամում չի կարող գերազանցել 10 րոպեն:»:
Հոդված 6. Օրենքի 17-րդ հոդվածի երկրորդ մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Հեռուստառադիոընկերությունների հիմնադրման ժամանակ կամ դրանից հետո օտարերկրյա կապիտալի մասնակցության բաժինը չպետք է հավասար կամ ավելի լինի հեռարձակող կազմակերպության որոշումների ելքն ապահովող կապիտալի չափից:»:
Հոդված 7. Օրենքի 18-րդ հոդվածի՝
ա) առաջին մասի «կանոնադրության» բառը փոխարինել «կանոնակարգի» բառով.
բ) երկրորդ մասից հանել «ծրագրային քաղաքականության հիմնական դրույթները» բառերը:
Հոդված 8. Օրենքի 24-րդ հոդվածի «ե» կետի «գործողությունների» բառը փոխարինել «արարքների» բառով:
Հոդված 9. Օրենքի 28-րդ հոդվածի՝
ա) առաջին մասի «կանոնադրությանը» բառը փոխարինել «կանոնակարգի» բառով.
բ) երկրորդ մասից «բարձրագույն» բառը հանել:
Հոդված 10. Օրենքի 29-րդ հոդվածի՝
ա) վեցերորդ մասի «բ» կետը «քաղաքացիները» բառից հետո լրացնել «եւ քաղաքացիություն չունեցող անձինք» բառերով.
բ) յոթերորդ մասի «կանոնադրության» բառը փոխարինել «կանոնակարգի» բառով:
Հոդված 11. Օրենքի 31-րդ հոդվածի երրորդ մասի «դ» կետի «վճռով» բառը փոխարինել «դատավճռով» բառով:
Հոդված 12. Օրենքի 32-րդ հոդվածի առաջին մասի՝
ա) «ը» կետի վերջում «տնօրեններին» բառից առաջ լրացնել «գործադիր» բառը.
բ) «թ» կետի սկիզբը լրացնել «Հանրային հեռուստաընկերության եւ Հանրային ռադիոընկերության» բառերով:
Հոդված 13. Օրենքի 37-րդ հոդվածի ՝
ա) առաջին մասի «կանոնադրությամբ» բառը փոխարինել «կանոնակարգով» բառով.
բ) երկրորդ մասի «ա» կետը «մրցութային հատկացումը» բառերից հետո լրացնել հետեւյալ նախադասությամբ.
«ու ապահովում է մրցույթների արդյունքների մասին ամբողջական տեղեկատվության հրապարակումը.».
գ) երկրորդ մասի «բ» կետի «արտոնագրերի (լիցենզիաների) ձեւերը» բառերը փոխարինել «արտոնագրի (լիցենզիայի) ձեւերը» բառերով.
դ) երկրորդ մասի «թ» կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«թ) սույն օրենքի 55-րդ հոդվածով նախատեսված դեպքում ուժը կորցրած է ճանաչում տրված արտոնագիրը։»։
Հոդված 14. Օրենքի 41-րդ հոդվածի երկրորդ մասից հանել «բ» կետը: Այդ կապակցությամբ՝ «գ» եւ «դ» կետերը համապատասխանաբար համարել «բ» եւ «գ» կետեր:
Հոդված 15. Օրենքի 42-րդ հոդվածի առաջին մասի «կանոնադրությամբ» բառը փոխարինել «կանոնակարգով» բառով:
Հոդված 16. Օրենքի 43-րդ հոդվածի ՝
ա) երկրորդ մասի «բ» կետի «կեսից ավելին» բառերը փոխարինել «երկու երրորդը» բառերով.
բ) երկրորդ մասի «գ» կետի «հանձնաժողովի՝ նիստին ներկա անդամների» բառերը փոխարինել «հանձնաժողովի անդամների ընդհանուր թվի» բառերով.
գ) երրորդ մասի «խորհրդի նախագահը՝» բառերը փոխարինել «հանձնաժողովի նախագահը՝» բառերով։
Հոդված 17. Օրենքի 45-րդ հոդվածի առաջին մասի «դ» կետում «վճռով» բառը փոխարինել «դատավճռով» բառով:
Հոդված 18. Օրենքի 47-րդ հոդվածի՝
ա) վերնագրում «Արտոնագրի (լիցենզիայի) տեսակները» բառերը փոխարինել «Արտոնագրում (լիցենզավորում)» բառերով.
բ) առաջին մասի «արտադրություն» բառերը փոխարինել «հեռարձակում» բառերով.
գ) երկրորդ եւ երրորդ մասերը հանել։ Այդ կապակցությամբ՝ չորրորդ, հինգերորդ եւ վեցերորդ մասերը համապատասխանաբար համարել երկրորդ, երրորդ եւ չորրորդ մասեր.
դ) նոր երկրորդ մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ. «Հեռուստառադիոհաղորդումների հեռարձակման արտոնագիրը (լիցենզիան) տրվում է մրցութային կարգով՝ հաճախությունների ցանկին համապատասխան:»:
Հոդված 19. Օրենքի 49-րդ հոդվածի՝
ա) առաջին մասը հանել։ Այդ կապակցությամբ՝ երկրորդ եւ երրորդ մասերը համապատասխանաբար համարել առաջին եւ երկրորդ մասեր.
բ) նոր առաջին մասից հանել «արտադրության եւ» բառերը.
գ) նոր երկրորդ մասը «տուրքի» բառից առաջ լրացնել «մրցույթին մասնակցելու համար» բառերով։
Հոդված 20. Օրենքի 53-րդ հոդվածի՝
ա) երկրորդ մասը հանել: Այդ կապակցությամբ՝ երրորդ եւ չորրորդ մասերը համապատասխանաբար համարել երկրորդ եւ երրորդ մասեր.
բ) նոր երկրորդ մասից հանել «կամ արտադրության եւ հեռարձակման» բառերը, իսկ «հազարապատիկը» բառը փոխարինել «հինգհարյուրապատիկը» բառով։
Հոդված 21. Օրենքի 54-րդ՝
ա) հոդվածի առաջին մասը հանել: Այդ կապակցությամբ՝ երկրորդ եւ երրորդ մասերը համապատասխանաբար համարել առաջին եւ երկրորդ մասեր.
բ) հոդվածի նոր առաջին մասից հանել «կամ արտադրության եւ հեռարձակման» բառերը.
գ) հոդվածի նոր առաջին մասի «բ» կետի «հինգ տարով՝ » բառերը փոխարինել «յոթ տարով՝ » բառերով.
դ) հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր մասով.
«Ազատված հաճախությամբ հեռարձակման արտոնագրի (լիցենզիայի) համար մրցույթի ժամանակ այլ հավասար պայմանների դեպքում նախապատվությունը տրվում է՝
ա) գործող այն հեռուստառադիոընկերություններին, որոնք իրենց գործունեության ընթացքում օրենսդրության խախտումներ թույլ չեն տվել.
բ) գործող այն ընկերություններին, որոնք հեռուստառադիոհաղորդումների արտադրության եւ հեռարձակման բնագավառում ունեն առնվազն 3 տարվա փորձ:
Ամբողջական վերահեռարձակման համար սույն օրենքի 10-րդ հոդվածի առաջին մասով նախատեսված հեռուստառադիոհաճախությունների 1/5-ը զբաղված չլինելու եւ վերահեռարձակման հայտի առկայության դեպքում նախապատվությունը կարող է տրվել վերահեռարձակողին:»:
Հոդված 22. Օրենքի 55-րդ հոդվածի՝
«Արտոնագրի (լիցենզիայի) ուժը կորցրած ճանաչելը».
բ) առաջին մասի «արտոնագիրը (լիցենզիան) չեղյալ հայտարարել» բառերը փոխարինել «արտոնագիրը (լիցենզիան) ուժը կորցրած ճանաչել» բառերով.
գ) առաջին մասի «գ» կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«գ) հեռուստառադիոընկերության՝ տեխնիկական միջոցների ընդունված ստանդարտներին անհամապատասխանությունը, որը հաստատված է փորձաքննությամբ եւ վտանգ է սպառնում մարդկանց առողջությանը, արգելքներ է ստեղծում այլ հեռուստառադիոընկերությունների գործունեության համար, չի ապահովում հեռուստառադիոհաղորդումների տեխնիկական որակը, եւ Ազգային հանձնաժողովի զգուշացումներից հետո՝ 15 օրվա ընթացքում, դրանք չեն վերացվել.».
դ) երրորդ մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Ազգային հանձնաժողովի որոշումը՝ արտոնագիրը (լիցենզիան) ուժը կորցրած ճանաչելու վերաբերյալ, կարող է գանգատարկվել դատական կարգով: Արտոնագիրն անհիմն ուժը կորցրած ճանաչելու դեպքում Ազգային հանձնաժողովը պարտավոր է հատուցել տվյալ հեռուստառադիոընկերությանը պատճառած վնասը։»:
Հոդված 23. Օրենքի 58-րդ հոդվածի՝
ա) առաջին մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Սույն օրենքի դրույթների, Ազգային հանձնաժողովի որոշումների եւ սույն բնագավառը կարգավորող այլ իրավական ակտերի, ինչպես նաեւ արտոնագրի (լիցենզիայի) պայմանները չկատարելու կամ խախտելու դեպքում Ազգային հանձնաժողովն այդ մասին գրավոր նախազգուշացնում է տվյալ հեռուստառադիոընկերությանը (հեռուստաընկերությանը կամ ռադիոընկերությանը), որը
պարտավոր է ողջամիտ ժամկետում կատարել ներկայացվող պահանջները: Գրավոր
նախազգուշացումում ներկայացվող պահանջները չկատարելու դեպքում Ազգային հանձնաժողովն իրավասու է՝
ա) տվյալ հեռուստառադիոընկերության (հեռուստաընկերության կամ ռադիոընկերության) նկատմամբ կիրառել վարչական տույժ՝ նվազագույն աշխատավարձի հարյուրապատիկից մինչեւ հինգհարյուրապատիկի չափով.
բ) իր որոշմամբ կասեցնել տվյալ հեռուստառադիոընկերության (հեռուստաընկերության կամ ռադիոընկերության) կամ նրա հաղորդաշարի գործունեությունը՝ մինչեւ դատարանի կողմից համապատասխան որոշման կամ վճռի օրինական ուժի մեջ մտնելը։».
գ) օրենքի նախկին առաջին մասի «դ» եւ «ե» կետերը միացնել, համարել նոր մաս եւ շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Ազգային հանձնաժողովն իրավասու է սույն օրենքի 55-րդ հոդվածով նախատեսված դեպքերում իր որոշմամբ ուժը կորցրած ճանաչել օրենսդրությունը խախտող հեռուստառադիոընկերության (հեռուստաընկերության կամ ռադիոընկերության) արտոնագիրը (լիցենզիան), ինչպես նաեւ դիմել դատարան՝ տվյալ հեռուստառադիոընկերությանը (հեռուստաընկերությանը կամ ռադիոընկերությանը) Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությանը համապատասխան այլ պատասխանատվության ենթարկելու հայցով:»։ Այդ կապակցությամբ՝ երկրորդ, երրորդ եւ չորրորդ մասերը համապատասխանաբար համարել երրորդ, չորրորդ եւ հինգերորդ մասեր.
դ) նոր երրորդ մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Սույն հոդվածով Ազգային հանձնաժողովին լիազորված իրավասությունների կիրառման դեպքերը եւ կարգը սահմանվում է Ազգային հանձնաժողովի կանոնակարգով:».
ե) նոր չորրորդ մասի վերջում «ծանուցագրի պահանջների կամ տուգանքի կիրառման» բառերը փոխարինել «գրավոր նախազգուշացման պահանջների կամ վարչական տույժի կիրառման» բառերով:
Հոդված 24. Օրենքի 59-րդ հոդվածի հինգերորդ մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր նախադասությամբ.
«Վարձակալական հիմունքներով հեռարձակում իրականացնող հեռուստառադիոընկերությունները շարունակում են իրենց գործունեությունը մինչեւ համապատասխան հաճախություններով հեռուստառադիոհեռարձակման արտոնագրի համար մրցույթի հաղթողի ճանաչվելը։»:

Статья 1. Из названия статьи 1 Закона Республики Армения ,,О телевидении и радио" (далее - Закон) исключить слова ,,и цели".
а) абзац шестой изложить в следующей редакции:
,,лицензия на телерадиовещание - письменное разрешение, дающее право пользоваться определенной эфирной частотой (эфирным каналом), кабельной (проволочной) сетью и осуществлять определенную программную политику с целью трансляции телерадиопередач собственного производства или телерадиопередач, произведенных другими лицами;";
б) абзац восьмой изложить в следующей редакции:
,,телерадиокомпания (телекомпания или радиокомпания) - юридическое лицо, которое на основании лицензии (за исключением Общественной телерадиокомпании) транслирует или ретранслирует массовую информацию с использованием телерадиооборудования, принадлежащего ему на праве собственности, аренды или безвозмездного пользования, и несет ответственность за выполнение условий лицензии, настоящего Закона и иных правовых норм;";
в) из абзаца одинннадцатого исключить слова ,,производство и (или)".
Статья 3. Первое предложение части первой статьи 7 Закона изложить в следующей редакции: ,,Трансляция телерадиопередач в Республике Армения осуществляется на основе лицензии.".
Статья 4. Статью 10 Закона изложить в следующей редакции:
,,Передачи иностранных телерадиокомпаний на территории Республики Армения могут полностью ретранслироваться на основе межгосударственного договора или лицензии, выданной Национальной комиссией ретранслирующему лицу, с использованием не более одной пятой имеющихся телерадиочастот для каждого диапазона (метровые, дециметровые, короткие, ультракороткие и другие волны.) Порядок выдачи лицензии на ретрансляцию устанавливается Национальной комиссией.
Лицензированные в Республике Армения телерадиокомпании могут ретранслировать передачи иностранных телерадиокомпаний на договорной основе с соблюдением требований статей 5 и 9 Закона и условий лицензирования, письменно уведомив об этом Национальную комиссию до ретрансляции.".
Статья 5. Статью 12 Закона дополнить следующим предложением: ,,Эфирное время, предоставляемое в течение каждого эфирного часа, не может превышать 10 минут.".
Статья 6. Часть вторую статьи 17 Закона изложить в следующей редакции:
,,При учреждении телерадиокомпанией или после этого доля участия иностранного капитала не должна быть равна размеру или быть больше размера капитала, обеспечивающего исход решений транслирующей организации.".
а) в части первой слово ,,уставов" заменить словом ,,регламентов";
б) из части второй исключить слова ,,Основные положения программной политики,".
Статья 8. Настоящая статья не влечет изменений в тексте русского перевода Закона.
Статья 9. В статье 28 Закона:
а) в части первой слово ,,уставом" заменить словом ,,регламентом";
б) из части второй исключить слово ,,высшим".
Статья 10. В статье 29 Закона:
а) пункт ,,б" части шестой слова ,,граждане" дополнить словами ,,и лица без гражданства";
б) в части седьмой слово ,,устава" заменить словом ,,регламента".
Статья 11. Настоящая статья не влечет изменений в тексте русского перевода Закона.
Статья 12. В части первой статьи 32 Закона:
а) в конце пункта ,,з" после слова ,,должности" дополнить словом ,,исполнительных";
б) пункт ,,и" после слов ,,по представлению исполнительных директоров" дополнить словами ,,Общественной телекомпании и общественной радиокомпании".
а) слово ,,уставом" части первой заменить словом ,,регламентом";
б) пункт ,,а" части второй после слов ,,эфирных частот" дополнить словами ,,и обеспечивает опубликование полной информации о результатах конкурсов;";
в) в пункте ,,б" части второй слово ,,лицензий" заменить словом ,,лицензии";
г) пункт ,,и" части второй изложить в следующей редакции:
,,и) в случае, предусмотренном статьей 55 настоящего Закона, признает утратившей силу выданную лицензию.".
Статья 14. Из части второй статьи 41 Закона исключить пункт ,,в" и ,,г" считать соответственно пунктами ,,б" и ,,в".
Статья 15. В части первой статьи 42 Закона слово ,,уставом" заменить словом ,,уставом" заменить словом ,,регламентом".
Статья 16. В статье 43 Закона:
а) в пункте ,,б" части второй слова ,,более половины" заменить словами ,,две третьи";
б) в пункте ,,в" части второй слова ,,членов Комиссии, присутствующих на заседании" заменить словами ,,от общего числа членов Комиссии";
в) в части третьей слова ,,президент Совета" заменить словами ,,председатель Комиссии".
Статья 17. Настоящая статья не влечет изменений в тексте русского перевода Закона.
Статья 18. В статье 47 Закона:
а) в названии статьи слова ,,Виды лицензий" заменить словом ,,Лицензирование";
б) в части первой слово ,,производство" заменить словом ,,трансляцию";
в) исключить части вторую и третью. В этой связи части четвертую, пятую и шестую считать соответственно частями второй, третьей и четвертой;
г) новую часть вторую изложить в следующей редакции: ,,Лицензия на трансляцию телерадиопередач выдается в конкурсном порядке, в соответствии с перечнем частот.".
Статья 19. В статье 49 Закона:
а) исключить часть первую. В этой связи части вторую и третью считать соответственно частями первой и второй;
б) из новой части первой исключить слова ,,производство и";
в) в новой части второй слова ,,квитанция о внесении лицензионного сбора" заменить словами ,,квитанция о внесении сбора за участие в конкурсе на лицензирование".
Статья 20. В статье 53 Закона:
а) исключить часть вторую. В этой связи части третью и четвертую считать соответственно частями второй и третьей;
б) из новой части второй исключить слова ,,или производства и трансляции", а слово ,,тысячекратного" заменить словом ,,пятисоткратного".
Статья 21. В статье 54 Закона:
б) из новой первой части исключить слова ,,либо на производство и трансляцию";
в) в пункте ,,б" новой части первой слова ,,на пять лет" заменить словами ,,на семь лет";
г) дополнить статью новой частью следующего содержания:
,,При равных условиях в конкурсе на получение лицензии на вещание на освободившейся участок преимущество отдается:
а) действующим телерадиокомпаниям, не допустившим нарушений в течение их деятельности;
б) действующим обществам, имеющим опыт работы в области производства и трансляции телерадиопередач не менее 3 лет.
При незанятости 1/5 телерадиочастот, предусмотренных частью первой статьи 10 настоящего Закона, и наличие заявки на террансляцию преимущество для полной террансляции может быть отдано ретранслирующему.".
Статья 22. В статье 55 Закона:
а) название статьи изложить в следующей редакции:
,,Признание лицензии, утратившей силу";
б) в части первой слова ,,аннулировать лицензию" заменить словами ,,признать лицензию утратившей силу";
в) пункт ,,в" части первой изложить в следующей редакции:
,,в) несоответствие технических средств телерадиокомпании установленным стандартом, подтвержденное экспертизой и представляющее узрозу здоровью людей, создает препятствия для деятельности других телерадиокомпаний, не обеспечивает техническое качество телерадиопередач, и они не были устранены в течение 15 дней после предупреждений Национальной комиссии;";
г) часть третью изложить в следующей редакции:
,,Решение Национальной комиссии о признании лицензии утратившей силу может быть опротестовано в судебном порядке. В случае необоснованного признания лицензии утратившей силу Национальная комиссия обязана возместить ущерб, причиненный данной телерадиокомпании.".
Статья 23. В статье 58 Закона:
,,В случае невыполнения или нарушения положений настоящего Закона, решений Национальной комиссии и иных правовых актов, регулирующих настоящую область, а также невыполнения или нарушения условий лицензии Национальная комиссия письменно предупреждает об этом данную телерадиокомпанию (телекомпанию или радиокомпанию), которая обязана выполнять предъявляемые требования в разумные сроки. В случае невыполнения предъявляемых в письменном предупреждении требований Национальная комиссия вправе:
а) применить в отношении данной телерадиокомпании (телекомпании и радиокомпании) административный штраф в размере от стократной по пятисоткратной минимальной заработной платы;
б) своим решением приостановить деятельность данной телерадиокомпании (телекомпании и радиокомпании) или ее программы до вступления в законную силу соответствующего постановления или решения суда.";
в) пункты ,,г" и ,,д" предней части первой Закона объединить, считать новой частью и изложить в следующей редакции:
,,Национальная комиссия правомочна в случаях, предусмотренных статьей 55 настоящего Закона, своим решением признать утратившей силу лицензии телерадиокомпании (телекомпании и радиокомпании), нарушающей законодательство, а также обратиться в суд с иском о привлечении данной телерадиокомпании (телекомпании и радиокомпании) к иной ответственности в соответствии с законодательством Республики Армения.". В этой связи части вторую, третью и четвертую считать соответственно частями третьей, четвертой и пятой;
г) новую часть третью изложить в следующей редакции:
,,Случаи и порядок применения правомочий, делегированных Национальной комиссии, устанавливаются регламентом Национальной комиссии.";
д) в конце новой части четвертой слова ,,требований уведомления или решения о наложении штрафа" заменить словами ,,требований письменного предупреждения или решения о применении административного взыскания".
Статья 24. Часть пятую статьи 59 Закона дополнить новым предложением следующего содержения:
,,Телекомпании, осуществляющие вещение на арендных началах, продолжают свою деятельность до признания победителям конкурса на получение лицензии на телерадиовещание на определенных частотах.".