«ՊԵՏԱԿԱՆ ԳՈՒՅՔԻ ՄԱՍՆԱՎՈՐԵՑՄԱՆ 2001-2003 ԹՎԱԿԱՆՆԵՐԻ ԾՐԱԳՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 16.04.2002
Հոդված 1. «Պետական գույքի մասնավորեցման 2001-2003 թվականների ծրագրի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի մասը կազմող 2001-2003 թվականների մասնավորեցման (կամ լուծարման) առաջարկվող պետական բաժնեմաս ունեցող ընկերությունների (ձեռնարկությունների), մասնավորեցման օբյեկտների (այդ թվում՝ մասնավորեցման նախորդ ծրագրերում ընդգրկված) եւ անավարտ շինարարության օբյեկտների N1 ցանկի «Հանքաարդյունաբերություն եւ մետալուրգիա» բաժնի 44-րդ, 45-րդ, 46-րդ եւ 47-րդ կետերի 5-րդ սյունակը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ՝
«մասնավորեցնել կոնցեսիաների մասին օրենքի ընդունումից հետո, իսկ նման օրենքի չընդունման դեպքում՝ առանձին օրենքով»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О ПРОГРАММЕ ПРИВАТИЗАЦИИ ГОСУДАРСТВЕННОГО ИМУЩЕСТВА НА 2001-2003 ГОДЫ"
Графу 5 пунктов 44, 45, 46 и 47 Раздела ,,Горная промышленность и металлургия" Перечня N1 предлагаемых к приватизации (либо ликвидации) в 2001-2003 годах обществ (предприятий) с государственной долей, приватизирумых объектов (в том числе включенных в предыдущие программы приватизации) и объектов незавершенного строительства, составляющего часть Закона Республики Армения ,,О Программе приватизации государственного имущества на 2001-2003 годы", изложить в следующей редакции:
,,приватизировать после принятия закона о концессиях, а в случае непринятия такого закона – отдельным законом".