«ՊԵՏԱԿԱՆ ԳՈՒՅՔԻ ՄԱՍՆԱՎՈՐԵՑՄԱՆ 2001-2003 ԹՎԱԿԱՆՆԵՐԻ ԾՐԱԳՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. Պետական գույքի մասնավորեցման 2001-2003 թվականների ծրագրի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (7 օգոստոսի 2001 թվականի, ՀՕ-201) 7-րդ հոդվածում՝
1) 3-րդ կետի «ա» եւ «բ» ենթակետերը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ՝
«ա) վճարել են օբյեկտի արժեքի 30 եւ ավելի տոկոսը եւ մինչեւ 2003 թվականի ապրիլի 1-ը կվճարեն օբյեկտի արժեքի չվճարված մասի 3 տոկոսի եւ օբյեկտի գնահատման պահին այդ օբյեկտի գտնվելու վայրում «փոքր» օբյեկտների համար սահմանված տարածագնահատման ուղղիչ գործակցի արտադրյալի եւ այդ արտադրյալի 3 տոկոսի հանրագումարի չափով գումար.
բ) վճարել են օբյեկտի արժեքի 30 տոկոսից պակաս գումար եւ մինչեւ 2003 թվականի ապրիլի 1-ը կվճարեն օբյեկտի արժեքի 30 տոկոսը եւ այդ վճարումը կատարելուց հետո չվճարված մասի 3 տոկոսի եւ օբյեկտի գնահատման պահին այդ օբյեկտի գտնվելու վայրում «փոքր» օբյեկտների համար սահմանված տարածագնահատման ուղղիչ գործակցի արտադրյալի եւ այդ արտադրյալի 3 տոկոսի հանրագումարի չափով գումար։».
2) 6-րդ կետում «Սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելու պահին հաջորդող 7-րդ ամսվա 1-ից» բառերը փոխարինել «2003 թվականի ապրիլի 1-ից» բառերով։

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О ПРОГРАММЕ ПРИВАТИЗАЦИИ ГОСУДАРСТВЕННОГО ИМУЩЕСТВА
В статье 7 Закона Республики Армения ,,О Программе приватизации государственного имущества на 2001-2003 годы"(7-го августа 2001 года, ЗР-201):
1) подпункты ,,а" и ,,б" пункта 3 изложить в следующей редакции:
,,а) оплатили 30 и более процентов стоимости объекта и до 1-го апреля 2003 года выплатят совокупную сумму в размере суммы производного от 3 процентов неоплаченной части стоимости объекта и поправочного территориально-оценочного коэффициента, установленного для ,,малых" объектов по месту нахождения данного объекта на момент оценки объекта, и 3 процентов от этого производного;
б) оплатили сумму менее 30 процентов стоимости объекта и до 1-го апреля 2003 года выплатят 30 процентов стоимости объекта и после произведения этой выплаты сумму в размере суммы производного от 3 процентов неоплаченной части стоимости объекта и поправочного территориально-оценочного коэффициента, установленного для ,,малых" объектов по месту нахождения данного объекта на момент оценки объекта, и 3 процентов от этого производного.";
2) В пункте 6 слова ,,до 1-го числа 7-го месяца, следующего за моментом вступления настоящего Закона в силу" заменить словами ,,до 1-го апреля 2003 года".