Հոդված 1. «Պետական գույքի մասնավորեցման 2001-2003 թվականների ծրագրի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (7 օգոստոսի 2001 թվականի, ՀՕ-201) 5-րդ հոդվածով նախատեսված «2001-2003 թվականներին մասնավորեցման (կամ լուծարման) առաջարկվող պետական բաժնեմաս ունեցող ընկերությունների (ձեռնարկությունների), մասնավորեցման օբյեկտների (այդ թվում՝ մասնավորեցման նախորդ ծրագրերում ընդգրկված) եւ անավարտ շինարարության օբյեկտների» ցանկի՝
ա) 213-րդ կետն ուժը կորցրած ճանաչել.
բ) 216-րդ կետի 5-րդ սյունակից հանել «մասնավորեցնել առանձին օրենքով» բառերը.
գ) Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ընկերությունների ցանկը 62402 ծածկագրի տողից հետո լրացնել հետեւյալ տողերով՝

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О ПРОГРАММЕ ПРИВАТИЗАЦИИ ГОСУДАРСТВЕННОГО ИМУЩЕСТВА НА 2001-2003 ГОДЫ"
Статья 1. В Перечне ,,Предлагаемые к приватизации (или ликвидации) в 2001-2003 годы общества (предприятия) с государственной долей, приватизирумые объекты (в том числе включенные в предыдущие программы приватизации) и объекты незавершенного строительства", предусмотренном статьей 5 Закона Республики Армения ,,О Программе приватизации государственного имущества на 2001-2003 годы" (7 августа 2001 года, ЗР -201):