Բնակչության բժշկական օգնության եւ սպասարկման մասին
«ԲՆԱԿՉՈՒԹՅԱՆ ԲԺՇԿԱԿԱՆ ՕԳՆՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՍՊԱՍԱՐԿՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 21.03.2000
«Բնակչության բժշկական օգնության եւ սպասարկման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 1 հոդվածի 3-րդ կետի երկրորդ մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Առողջապահության պետական նպատակային ամենամյա ծրագրի մասին Հայաստանի Հանրապետության օրենքի նախագիծը պետական բյուջեի նախագծի հետ Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը ներկայացնում է Ազգային ժողով: Պետությունը բյուջետային նպատակային ֆինանսավորման միջոցով ապահովում է առողջապահության բնագավառի պահպանումը եւ զարգացումը, որի ծավալները որոշվում են առողջապահության պետական նպատակային ծրագրերին համապատասխան:»:

Медицинская помощь и обслуживание населения
Часть вторую пункта 3 статьи 1 Закона Республики Армения "О медицинской помощи и обслуживании населения" изложить в следующей редакции:
"Проект Закона Республики Армения о ежегодной государственной целевой программе здравоохранения Правительство Республики Армения представляет в Национальное Собрание вместе с проектом государственного бюджета. Государство обеспечивает содержание и развитие области здраво­охранения посредством целевого бюджетного финансирования, объемы кото­рого определяются в соответствии с государственными целевыми программа­ми здравоохранения".