«ՀԵՌՈՒՍՏԱՏԵՍՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՌԱԴԻՈՅԻ ԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ԿԱՆՈՆԱԿԱՐԳ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. « Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (28 դեկտեմբերի 2001 թվականի, ՀՕ-293) 9-րդ գլուխը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր հոդվածով.
«Հոդված 861 . Հեռուստառադիոընկերությունների կողմից սարսափ ֆիլմերի եւ էրոտիկ բնույթի հեռուստառադիոհաղորդումների եթեր հեռարձակումը 2400 -ից մինչեւ 600 -ն ընկած ժամանակահատվածից դուրս, բացառությամբ կոդավորված հեռուստառադիո-հաղորդումների`
առաջացնում է տուգանքի նշանակում՝ սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հարյուրապատիկից մինչեւ հարյուրքսանապատիկի չափով:
Նույն խախտումը, որը կատարվել է կրկին անգամ՝ վարչական տույժի միջոցներ կիրառելուց հետո մեկ տարվա ընթացքում՝
առաջացնում է տուգանքի նշանակում՝ նվազագույն աշխատավարձի հարյուրհիսունապատիկից մինչեւ երկուհարյուրապատիկի չափով։»։

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,РЕГЛАМЕНТ НАЦИОНАЛЬНОЙ КОМИССИИ ПО ТЕЛЕВИДЕНИЮ И РАДИО"
Главу 9 Закона Республики Армения ,,Регламент Национальной комиссии по телевидению и радио" (28 декабря 2001 года, ЗР-293) дополнить новой статьей следующего содержания:
,,Статья 861 . Трансляция телерадиокомпаниями в эфире фильмов-ужасов и телерадиопередач эротического характера вне временного промежутка с 24. 00 до 6.00 часов, за исключением кодированных телерадиопередач -
влечет наложение штрафа в размере от стократной до стодвадцатикратной минимальной установленной заработной платы.
То же нарушение, повторно совершенное в течение одного года после применения мер административного взыскания, -
влечет наложение штрафа в размере от стопятидесятикратной до двухсоткратной минимальной заработной платы.