ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՄԱՔՍԱՅԻՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության մաքսային օրենսգրքի 37-րդ հոդվածի 2-րդ կետի «բ» ենթակետը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր պարբերությամբ՝
«Ֆինանսական վարձակալության տրման նպատակով Հայաստանի Հանրապետություն ներմուծված 84-ից 89-ը ԱՏԳ ԱԱ ծածկագրերին դասվող ապրանքների բացթողումը «ժամանակավոր ներմուծում» ռեժիմով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության կողմից կարող է թույլատրվել՝ հայտարարատուի խնդրարկած ժամկետով, բայց ոչ ավելի, քան եւս չորս տարի ժամկետով: Մեկ տարուց ավելի ժամկետով «ժամանակավոր ներմուծում» ռեժիմով ապրանքների բացթողման կարգը սահմանում է Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը.»:

Статья 1. Подпункт "б" пункта 2 статьи 37 Таможенного кодекса Республики Армения дополнить новым абзацем следующего содержания:
"Отпуск ввезенных в Республику Армения для целей передачи в финансовую аренду товаров в режиме "временный ввоз", классифицированных под кодами с 84 по 89 ТН ВЭД, может быть разрешен Правительством Республики Армения на испрошенный декларантом срок, но не более четырех лет. Порядок отпуска товаров в режиме "временный ввоз" на срок более одного года устанавливается Правительством Республикип Армения;".