«ԿՐԹՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Կրթության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (8 մայիսի 1999 թվականի, ՀՕ-297) 49-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ տասներորդ մասով.
«Ոչ պետական բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների նախորդ տարիների շրջանավարտներն իրավունք ունեն ստանալու պետական նմուշի դիպլոմ` մինչեւ 2005-2006 ուսումնական տարվա ավարտը հանձնելով պետական քննություններ՝ պետական եւ ոչ պետական հավատարմագրված բուհերում ըստ մասնագիտությունների՝ պետական լիազորված մարմնի սահմանած մասնագիտական-առարկայական ծրագրերի համաձայն։ Պետական քննությունների կազմակերպական կարգը սահմանում է Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը մինչեւ 2003 թվականի փետրվարի 1-ը։»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,ОБ ОБРАЗОВАНИИ"
Статья 1. Статью 49 Закона Республики Армения ,,Об образовании" (от 8 мая 1999 года, ЗР – 297) дополнить частью десятой следующего содержания:
,,Выпускники негосударственных высших учебных заведений предыдущих лет имеют право на получение диплома государственного образца сдав до окончания 2005-2006 учебного года в государственных и аккредитированных негосударственных вузах государственные экзамены по специальностям в соответствии с профессионально-предметными программами, установленными государственным уполномоченным органом. Порядок организации государственных экзаменов устанавливается Правительством Республики Армения до 1 февраля 2003 года.".