ՆՎԱԶԱԳՈՒՅՆ ԱՄՍԱԿԱՆ ԱՇԽԱՏԱՎԱՐՁԻ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 2. Գործավարձով վարձատրվող աշխատակիցների համար ժամային տարիֆային դրույքի նվազագույն չափը սահմանել`
աշխատաժամանակի նորմալ տեւողության դեպքում (40-ժամյա աշխատանքային շաբաթ)` 78 դրամ.
աշխատաժամանակի կրճատ տեւողության դեպքում (36-ժամյա աշխատանքային շաբաթ)` 86 դրամ.
աշխատաժամանակի կրճատ տեւողության դեպքում (30-ժամյա աշխատանքային շաբաթ)` 104 դրամ:
Հոդված 3. Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքերի, օրենքների, Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի հրամանագրերի, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ վարչապետի որոշումների, նախարարությունների եւ գերատեսչությունների, տեղական ինքնակառավարման մարմինների, առանձին իրավաբանական անձանց ակտերի իմաստով որպես հաշվարկային հիմք չի կարող ընդունվել սույն օրենքով սահմանված նվազագույն ամսական աշխատվարձը:
Նշված ակտերում որպես հաշվարկային հիմք պահպանվում է գործող 1000 դրամը:
Հոդված 4. Նվազագույն ամսական աշխատավարձի մեջ չեն մտնում հավելավճարները, պարգեւատրումները եւ խրախուսման այլ վճարները:
Հոդված 5. Սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելու պահից ուժը կորցրած ճանաչել «Նվազագույն ամսական աշխատավարձի մասին» Հայաստանի Հանրապետության 1998 թվականի հոկտեմբերի 27-ի ՀՕ-257 օրենքը:

О МИНИМАЛЬНОЙ МЕСЯЧНОЙ ЗАРАБОТНОЙ ПЛАТЕ
Статья 2. Для сотрудников со сдельной оплатой минимальный размер почасовой тарифной ставки установить:
при нормальной продолжительности рабочего времени (40-часовая рабочая неделя) – в размере 78 драмов;
при сокращенной продолжительности рабочего времени (36-часовая рабочая неделя) – в размере 86 драмов;
при сокращенной продолжительности рабочего времени (30- часовая рабочая неделя) – в размере 104 драма.
Статья 3. По смыслу кодексов, законов Республики Армения, указов Президента Республики Армения, постановлений Правительства и Премьер-министра Республики Армения, актов министерств и ведомств, органов местного самоуправления, отдельных юридических лиц установленная настоящим Законом минимальная месячная заработная плата не может быть принята в качестве расчетной основы.
В качестве расчетной основы в указанных актах сохраняются действующие 1000 драмов.
Статья 4. В минимальную месячную заработную плату не входят надбавки, премиальные и иные поощрительные выплаты.
Статья 5. С момента вступления настоящего Закона в силу считать утратившим силу Закон Республики Армения ,,О минимальной месячной заработной плате" от 27 октября 1998 года, ЗР-257.