ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՔԱՂԱՔԱՑԻԱԿԱՆ ԴԱՏԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔՈՒՄ ԵՎ «ԴԱՏԱՐԱՆԱԿԱԶՄՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքի 225-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր մասով.
«Սույն հոդվածի առաջին մասի 1-ին ենթակետով նախատեսված հիմքով վճռաբեկ բողոք կարող է ներկայացվել դատարանի վճիռը կամ որոշումն օրինական ուժի մեջ մտնելուց հետո՝ եռամսյա ժամկետում:»:
Հոդված 2. «Դատարանակազմության մասին» Հայաստանի Հանրապետու-թյան օրենքի 22-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ երկրորդ մասով.
«2. Սույն հոդվածի առաջին մասի 1-ին կետով նախատեսված հիմքով վճռաբեկ բողոք կարող է ներկայացվել դատարանի վճիռը կամ որոշումն օրինական ուժի մեջ մտնելուց հետո՝ եռամսյա ժամկետում:»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В ГРАЖДАНСКИЙ ПРОЦЕССУАЛЬНЫЙ КОДЕКС РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ И ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О СУДОУСТРОЙСТВЕ"
Принят 20.02.2001
Статья 1. Статью 225 Гражданского процессуального кодекса Республики Армения дополнить новой частью следующего содержания:
,,Кассационный протест по основаниям, предусмотренным подпунктом 1 части первой настоящей статьи, может быть принесен в трехмесячсный срок после вступления в законную силу решения или определения суда".
Статья 2. Статью 22 Закона Республики Армения ,,О судоустройстве" дополнить частью второй следующего содержания:
,,2. Кассационный протест по основаниям, предусмотренным пунктом 1 части первой настоящей статьи, может быть принесен в трехмесячный срок после вступления в законную силу решения или определения суда".