Վարկային կազմակերպությունների մասին
Հոդված 1. «Վարկային կազմակերպությունների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (22 հունիսի 2002 թվականի, ՀՕ-359) 3-րդ հոդվածի 4-րդ մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր նախադասությամբ՝ «Խնայողական միությունները կարող են ստեղծվել բացառապես կոոպերատիվների ձեւով:»:
Հոդված 2. Օրենքը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 91 -րդ հոդվածով՝
«Հոդված 91 . Վարկային կազմակերպությունների կանոնադրություններին ներկայացվող պահանջները
Վարկային կազմակերպությունները պարտավոր են իրենց կանոնադրությունների մեջ պարտադիր ներառել տնօրենների խորհրդի եւ վերստուգիչ խմբի ֆունկցիաների տարանջատման, տնօրենների, հիմնական ղեկավարների, գլխավոր հաշվապահի եւ գլխավոր ֆինանսական մասնագետի ֆունկցիաների, տնօրենների խորհրդի եւ վերստուգիչ խմբի աշխատանքների մեխանիզմների, ինչպես նաեւ հաշվապահական հաշվառման, հաշվետվությունների ներկայացման սկզբունքների, արտաքին աուդիտի իրականացման մեխանիզմների վերաբերյալ դրույթներ:»:

Кредитные организации
Статья 1. Часть 4 статьи 3 Закона Республики Армения ,,О кредитныхорганизациях"(22 июня 2002 года, ЗР-359) дополнить новым предложением следующегосодержания:,,Сперегательные союзы могут создаваться исключительно в формекооперативов.".
Статья 2. Закон дополнить статьей 91 следующего содержания:
,,Статья 91 . Требования,предъявляемые к уставам кредитных организаций
Кредитные организации обязаны в обязательном порядке включать положения о разделении функций совета директоров и ревизионной группы, функций директоров, основных руководителей, главного бухгалтера и главного финансового специалиста, механизмах работы совета директоров и ревизионной группы, а также принципах бухгалтерского учета и представления оотчетов, механизмах проведения внешнего аудита.".