1) 3-րդ մասի «է» եւ «թ» կետերը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ՝
«է) համայնքի սեփականություն համարվող, ինչպես նաեւ տիրազուրկ, ժառանգության իրավունքով, ֆիզիկական եւ իրավաբանական անձանցից նվիրատվության կարգով համայնքին որպես սեփականություն անցած հիմնական միջոց կամ ոչ նյութական ակտիվ չհանդիսացող գույքի օտարումից եկամուտները.
թ) տիրազուրկ, ժառանգության իրավունքով, ինչպես նաեւ ֆիզիկական եւ իրավաբանական անձանցից (բացառությամբ պետության, հանրապետության այլ համայնքների, միջազգային կազմակերպությունների եւ օտարերկրյա պետությունների տեղական ինքնակառավարման մարմինների) նվիրատվության կարգով համայնքին որպես սեփականություն անցած դրամական միջոցները:».
2) 4-րդ մասը «սեփականության» բառից հետո լրացնել «(այդ թվում՝ հողի)» բառերով.
3) 6-րդ մասում՝
ա) «ա» կետից հետո ավելացնել հետեւյալ բովանդակությամբ «ա1 » կետ՝
«ա1 ) համայնքի բյուջեի միջոցների տարեսկզբի ազատ մնացորդը.»,
բ) վերջին պարբերությունը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ՝
«Ընդ որում, համապատասխան տեղական ինքնակառավարման մարմինները եւ Երեւանի խորհուրդը սույն մասում նշված միջոցները կարող են ուղղել բացառապես Հայաստանի Հանրապետության կառավարության սահմանած կարգով՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության հետ համաձայնեցված ծրագրերի ֆինանսավորմանը:»:
Հոդված 2. Օրենքի 59-րդ հոդվածի 1-ին մասում «բյուջեի ընթացիկ ծախսերը ժամանակին կատարելու նպատակով» բառերը փոխարինել «բյուջեի ծախսերը կատարելու նպատակով» բառերով:
Հոդված 3. Օրենքի 61-րդ հոդվածի 1-ին, 2-րդ եւ 3-րդ մասերը շարադրել հետեւյալ բովանդակությամբ՝
«Համայնքի բյուջեի վարչական եւ ֆոնդային մասերին ամրագրվող բյուջետային մուտքերի աղբյուրները սահմանվում են Հայաստանի Հանրապետության բյուջետային օրենսդրությամբ, իսկ այդ աղբյուրների հաշվին համայնքի բյուջեի համապատասխան մասերից ելքերի իրականացման ուղղությունները՝ սույն օրենքով եւ Հայաստանի Հանրապետության բյուջետային օրենսդրությամբ:»:
Հոդված 4. Օրենքի 63-րդ հոդվածի 2-րդ մասի «բ» կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ՝
«բ) վերը նշված պարտավորությունները կատարելուց հետո առաջացած միջոցների մնացորդն ուղղվում է համայնքի բյուջեի ֆոնդային մաս՝ համայնքի ավագանու որոշմամբ սահմանված ծախսերի ֆինանսավորման համար:»:
Հոդված 5. Օրենքի 69-րդ հոդվածի 2-րդ մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ՝
«Համայնքի ղեկավարը համայնքի բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը համայնքի ավագանուն ներկայացնում է մինչեւ հաշվետու բյուջետային տարվան հաջորդող տարվա մարտի 1-ը:»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ "О МЕСТНОМ САМОУПРАВЛЕНИИ"
,,ж) доходы с отчуждения имущества, считающегося собственностью муниципалитета, а также не являющегося основным средством или нематериальным активом бесхозяйного, перешедшего в собственность муниципалитета на праве наследования, а также в порядке дарения от физических и юридических лиц имущества;
и) денежные средства, являющиеся бесхозяйными, перешедшие в собственность муниципалитета на праве наследования, а также в порядке дарения от физических и юридических лиц (за исключением государственных органов, других республиканских муниципальных органов, органов международных организаций и органов местного самоуправления иностранных государств).";
2) часть 4 после слова ,,собственности" дополнить словами ,, в том числе земли";
3)в части 6:
а) часть после пункта ,,а" дополнить пунктом ,,а1 " следующего содержания:
,,а1 ) свободный на начало года остаток средств муниципального бюджета;",
б) последний абзац изложить в следующей редакции:
,,При этом, указанные в настоящей части средства соответствующие органы местного самоуправления и Ереванский Совет могут направлять на финансирование программ, согласованных с Правительством Республики Армения, исключительно в порядке, установленном Правительством Республики Армения.".
Статья 2. В части 1 статьи 59 Закона слова ,,в целях своевременного исполнения текущих расходов бюджета" заменить словами ,,в целях исполнения расходов бюджета".
Статья 3. Части 1, 2 и 3 статьи 61 Закона изложить в следующей редакции:
,,Источники бюджетных поступлений, закрепленных в административной и фондовой частях муниципального бюджета, устанавливаются бюджетным законодательством Республики Армения, а направления осуществления за счет этих источников расходов из соответствующих частей муниципального бюджета – настоящим Законом и бюджетным законодательством Республики Армения.".
Статья 4. Пункт ,,б" части 2 статьи 63 Закона изложить в следующей редакции:
,,б) остаток средств, образовавшихся после исполнения вышеуказанных обязательств, направляется в фондовую часть муниципального бюджета для финансирования расходов, установленных решением муниципального совета.".
Статья 5. Часть 2 статьи 69 Закона изложить в следующей редакции:
,, Годовой отчет об исполнении муниципального бюджета глава муниципалитета представляет муниципальному совету до 1 марта года, следующего за отчетным бюджетным годом.".