«ԲԱՆԿԱՅԻՆ ԳԱՂՏՆԻՔԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«3. Կենտրոնական բանկը յուրաքանչյուր եռամսյակը մեկ անգամ մամուլով եւ (կամ) զանգվածային լրատվության այլ միջոցներով հրապարակում է բանկերի եւ (կամ) առանձին բանկի հանդեպ խոշոր պարտավորություն(ներ) ունեցող անպարտաճանաչ պարտապանների անվանումներն ու անունները: Սույն կետով նախատեսված խոշոր պարտավորություն է համարվում Կենտրոնական բանկի սահմանած` բանկի ընդհանուր կապիտալի նվազագույն չափի 5 տոկոս եւ ավելի չափով պարտավորությունը: Սույն կետով նախատեսված անպարտաճանաչ պարտապան է համարվում պայմանագրով պարտավորությունների կատարման համար սահմանված ժամկետների 180 օր եւ ավելի խախտում թույլ տված պարտապանը: Սույն կետով նախատեսված տեղեկությունների հրապարակումը բանկային գաղտնիքի ապօրինի հրապարակում չի համարվում:»:
Օրենքի 14-րդ հոդվածի 2-րդ մասից հանել «, եթե այդ տեղեկություններն անհրաժեշտ են վարկային եւ այլ ներդրումների, այլ ակտիվների գնահատման համար» բառերը:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ И ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О БАНКОВСКОЙ ТАЙНЕ”
Статья 1. Статью 6 Закона Республики Армения “О банковской тайне” (7 октября 1996 года, ЗР -80) дополнить частью 3 следующего содержания:
“3. Центральный банк раз в каждый квартал публикует в прессе и (или) других средствах массовой информации наименования и имена недобросовестных должников, имеющих крупное (крупные) обязательство (обязательства) перед банками и (или) отдельным банком. Крупным обязательством, предусмотренным настоящим пунктом, считается установленное Центральным банком обязательство в размере 5 и более процентов от минимального размера общего капитала банка. Недобросовестным должником, предусмотренным настоящим пунктом, считается должник, допустивший нарушение установленных договором сроков исполнения обязательств на 180 дней и более. Опубликование сведений, предусмотренных настоящим пунктом, не считается незаконным разглашением банковской тайны.”.
Статья 2. В части 2 статьи 14 Закона исключить слова “, если эти сведения необходимы для оценки кредитных и иных вкладов, иных активов”.