Հայաստանի Հանրապետության 1998 թվականի հունիսի 17-ի քաղաքացիական դատավարության օրենսգիրքը լրացնել հետեւյալ բովանդակության 261 -րդ գլխով՝
«ԳԼՈՒԽ 261 . ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԵՆՏՐՈՆԱԿԱՆ ԲԱՆԿԻ ԵՎ ԱՆՎՃԱՐՈՒՆԱԿ ԲԱՆԿԻ ԿԱՄ ՎԱՐԿԱՅԻՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿԱՎՈՐ ԱԴՄԻՆԻՍՏՐԱՑԻԱՅԻ ՈՐՈՇՈՒՄՆԵՐԻ ԲՈՂՈՔԱՐԿՈՒՄԸ
Հոդված 1631 . Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի եւ անվճարունակ բանկի կամ վարկային կազմակերպության ժամանակավոր ադմինիստրացիայի որոշումների բողոքարկումը
1. «Բանկերի եւ վարկային կազմակերպությունների սնանկության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի շրջանակներում Կենտրոնական բանկի խորհրդի եւ ժամանակավոր ադմինիստրացիայի, ինչպես նաեւ դրանց պաշտոնատար անձանց որոշումներն ու գործողությունները կարող են բողոքարկվել Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական դատարան՝ սույն հոդվածով սահմանված կարգով:
2. Կենտրոնական բանկի խորհրդի եւ ժամանակավոր ադմինիստրացիայի, ինչպես նաեւ դրանց պաշտոնատար անձանց որոշումները կարող են բողոքարկվել դրանց ուժի մեջ մտնելու, իսկ գործողությունների դեպքում` դրանք կատարվելու պահից յոթ օրվա ժամկետում:
3. Սույն հոդվածի 1-ին մասում նշված որոշումներն ու գործողություններն անվավեր ճանաչելու դիմումում պետք է նշվի այն իրավական ակտի դրույթը, որը խախտվել է բողոքարկվող որոշումը կայացնելիս, կամ որին հակասում է բողոքարկվող գործողությունը:
4. Սույն հոդվածի 2-րդ մասում նշված ժամկետից հետո ներկայացված կամ սույն հոդվածի 3-րդ մասով սահմանված տեղեկությունը չպարունակող դիմումները դատարանը վերադարձնում է դիմումատուին՝ առանց քննարկման:
5. Դատարանը սույն հոդվածի 1-ին հոդվածում նշված որոշումներն ու գործողությունները կարող է անվավեր ճանաչել բացառապես այն դեպքում, երբ բողոքարկված որոշումը կայացվել է օրենքի պահանջների խախտմամբ, կամ գործողությունը հակասում է օրենքին:
6. Սույն հոդվածի 1-ին մասում նշված որոշումներն ու գործողությունները բողոքարկելիս, ինչպես նաեւ դատական ողջ քննության ընթացքում դրանք չեն կարող կասեցվել:»:

Гражданский процессуальный кодекс Республики Армения от 17 июня 1998 года дополнить главой 261 следующего содержания:
,,ГЛАВА 26 1
ОПРОТЕСТОВАНИЕ РЕШЕНИЙ ВРЕМЕННОЙ АДМИНИСТРАЦИИ ЦЕНТРАЛЬНОГО БАНКА И НЕПЛАТЕЖЕСПОСОБНОГО БАНКА ИЛИ КРЕДИТНОЙ ОРГАНИЗАЦИИ
Статья 163 1 . Опротестование решений временной администрации Центрального банка Республики Армения и неплатежеспособного банка или кредитной организации
1. Решения и действия Совета и временной администрации Центрального банка, а также их должностных лиц в пределах Закона Республики Армения ,,О банкротстве банков и кредитных организаций" могут быть опротестованы в Экономический суд в порядке, установленном настоящей статьей.
2. Решения Совета и временной администрации Центрального банка, а также их должностных лиц могут быть опротестованы в семидневный срок с момента их вступления в силу, а при действиях – с момента их совершения.
3. В заявлении о признании недействительными решений и действий, указанных в части 1 настоящей статьи, должно указываться положение правового акта, которое нарушено при вынесении опротестованного решения, или которому противоречит опротестованное действие.
4. Заявления, представленные после указанного в части 2 настоящей статьи срока или не содержащие установленные частью 3 настоящей статьи сведения, возвращаютя судом заявителю без рассмотрения.
5. Суд может признать указанные в части 1 настоящей статьи решения и действия недействительными исключительно в случае, когда опротестованное решение вынесено с нарушением требований закона либо действие противоречит закону.
6. При опротестовании указанных в части 1 настоящей статьи решений и действий, а также в ходе всего судебного рассмотрения они не могут быть приостановлены.".