Հոդված 1. Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգիրքը (6 դեկտեմբերի 1985 թվական. այսուհետ՝ օրենսգիրք) լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 1693 -րդ հոդվածով.
«Հոդված 1693 . Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի կողմից պահանջվող, օրենսդրությամբ սահմանված անհրաժեշտ փաստաթղթեր եւ այլ տեղեկատվություն չներկայացնելը կամ ոչ հավաստի տեղեկություններ ներկայացնելը
Պետական եւ տեղական ինքնակառավարման մարմինների պաշտոնատար անձանց կողմից Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի կողմից պահանջվող, օրենսդրությամբ սահմանված անհրաժեշտ փաստաթղթեր եւ այլ տեղեկատվություն չներկայացնելը կամ ոչ հավաստի տեղեկություններ ներկայացնելը՝
Նույն խախտումը վարչական տույժի ենթարկված անձի կողմից մեկ տարվա ընթացքում կրկին անգամ կատարելը՝
առաջացնում է տուգանքի նշանակում՝ սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հարյուրապատիկի չափով:»:
Հոդված 2. Օրենսգիրքը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 2448 -րդ հոդվածով.
«Հոդված 2448 . Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական մարմինը
Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական մարմինը քննում է սույն օրենսգրքի 1693 -րդ հոդվածով նախատեսված գործերը:
Սույն հոդվածի առաջին մասում նշված մարմնի անունից վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ գործերը քննելու եւ վարչական տույժեր նշանակելու իրավունք ունի Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը:»:

Кодекс Республики Армения об административных правонарушениях (от 6 декабря 1985 года, далее - Кодекс) дополнить статьей 1693 следующего содержания:
,,Статья 1693 . Непредставление установленных законом необходимых документов и иных сведений, истребованных Государственной  комиссией по защите экономической конкуренции Республики Армения, или представление недостоверных сведений
Непредставление установленных законом необходимых документов и иных сведений, истребованных Государственной комиссией по защите экономической конкуренции Республики Армения, или представление недостоверных сведений должностными лицами государственных органов и органов местного самоуправления – влечет наложение штрафа в пятидесятикратном размере установленной минимальной заработной платы.
Совершение того же нарушения повторно в течение года лицом, которое за указанное нарушение привлекалось к административному взысканию, - влечет наложение штрафа в стократном размере установленной минимальной заработной платы. ".
Статья 2. Кодекс дополнить статьей 2448 следующего содержания:
,,Статья 2448 . Государственный орган по защите экономической конкуренции
Государственный орган по защите экономической конкуренции рассматривает дела, предусмотренные статьей 1693 настоящего Кодекса.
Право рассмотрения дел по административным правонарушениям и наложения административных взысканий от имени органа, указанного в части первой настоящей статьи, имеет Государственная комиссия по защите экономической конкуренции Республики Армения.".