Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական օրենսգրքի (5 մայիսի 1998 թվականի) 143-րդ հոդվածի 1-ին մասը «օրենքով» բառից հետո լրացնել «եւ դրան համապատասխան ընդունված այլ իրավական ակտերով» բառերով եւ հետեւյալ բովանդակությամբ նոր նախադասությամբ՝ «Թանկարժեք մետաղներ համարվող գույքի տեսակները եւ դրանցով կնքվող գործարքների կարգը սահմանվում են թանկարժեք մետաղների մասին օրենքով եւ դրան համապատասխան ընդունված այլ իրավական ակտերով:»:
Հոդված 2. Օրենսգրքի 945-րդ հոդվածի 4-րդ կետում «այլ օրենքներով» բառերը փոխարինել «Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի նորմատիվ իրավական ակտերով» բառերով:
Հոդված 3. Օրենսգրքի 946-րդ հոդվածի 2-րդ կետում «օրենքով եւ դրան» բառերը փոխարինել «Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի նորմատիվ իրավական ակտերով եւ դրանց» բառերով:
Հոդված 4. Օրենսգրքի 947-րդ հոդվածի 2-րդ կետում «օրենքով» բառը փոխարինել «Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի նորմատիվ իրավական ակտով» բառերով:

Часть 1 статьи 143 Гражданского кодекса Республики Армения (5 мая 1998 года) после слов ,,законом о валютном регулировании и валютном контроле" дополнить словами ,,и принятыми в соответствии с ним иными правовыми актами" и новым предложением следующего содержания: ,,Считающиеся драгоценными металлами виды имущества и порядок заключаемых с ними сделок устанавливаются законом о драгоценных металлах и принятыми в соответствии с ним иными правовыми актами.".
Статья 2. В пункте 4 статьи 945 Кодекса слова ,,другими законами" заменить словами ,,нормативно-правовыми актами Центрального банка Республики Армения".
Статья 3. В пункте 2 статьи 946 Кодекса слова ,,законом и установленными в соответствии с ним" заменить словами ,,нормативно-правовыми актами Центрального банка Республики Армения и установленными в соответствии с ними".
Статья 4. В пункте 2 статьи 947 Кодекса слово ,,законом" заменить словами ,,нормативно-правовыми актами Центрального банка Республики Армения".