Բանկային գաղտնիքի մասին
Հոդված 1. «Բանկային գաղտնիքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (7 հոկտեմբերի 1996 թվականի, ՀՕ-80)5-րդ հոդվածը «վարկային կազմակերպությունները» բառից հետո լրացնել «, Ավանդների հատուցման երաշխավորման հիմնադրամը «Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցումը երաշխավորելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված դեպքերում,» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 7-րդ հոդվածի 2-րդ մասը «Կենտրոնական բանկին» բառերից հետո լրացնել «, ինչպես նաեւ «Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցումը երաշխավորելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված դեպքերում Ավանդների հատուցման երաշխավորման հիմնադրամին» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О БАНКОВСКОЙ ТАЙНЕ”
Статья 1. Статью 5 Закона Республики Армения “О банковской тайне” (7 октября 1996 года, ЗР -80) после слов “О кредитных организациях,” дополнить словами ՙ Фонд, гарантирующий компенсацию вкладов, в случаях,установленных Законом Республики Армения “О гарантировании компенсации банковских вкладов физических лиц”,՚.
Статья 2. Часть 2 статьи 7 Закона после слов “над банками” дополнить словами ՙ , атакже Фонду, гарантирующему компенсацию вкладов,в случаях, установленных Законом Республики Армения “О гарантировании компенсации банковских вкладов физических лиц” ՚ .