«ՆՈՏԱՐԻԱՏԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Նոտարիատի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (4 դեկտեմբերի 2001 թվականի, ՀՕ-274) 5-րդ հոդվածի 1-ին մասի առաջին նախադասությունը լրացնել «, բացառությամբ «Հանցավոր ճանապարհով ստացված եկամուտների օրինականացման եւ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով նախատեսված դեպքերի» բառերով:
Հոդված 2 . Օրենքի 5-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 9-րդ մասով՝
«9. «Հանցավոր ճանապարհով ստացված եկամուտների օրինականացման եւ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով նախատեսված դեպքերում եւ կարգով նոտարը պարտավոր է տեղեկություններ տրամադրել Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկին:»:
Հոդված 3. Օրենքի 23-րդ հոդվածի 1-ին մասում`
ա) 2-րդ կետը լրացնել «, բացառությամբ «Հանցավոր ճանապարհով ստացված եկամուտների օրինականացման եւ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով նախատեսված դեպքերի» բառերով.
բ) ավելացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 6-րդ կետ՝
«6) ապահովել «Հանցավոր ճանապարհով ստացված եկամուտների օրինականացման եւ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված պահանջների կատարումը:»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О НОТАРИАТЕ"
. Первое предложение части 1 статьи 5 Закона Республики Армения ,,О нотариате" (4 декабря 2001 года, ЗР-274) дополнить словами: ,, , за исключением случаев, предусмотренных Законом Республики Армения ,,О борьбе с легализацией доходов, полученных преступным путем, и финансированием терроризма".
Статья 2. Статью 5 Закона дополнить частью 9 следующего содержания:
,,9. Нотариус обязан предоставлять сведения в Центральый банк Республики Армения в случаях и порядке, предусмотренных Законом Республики Армения ,,О борьбе с легализацией доходов, полученных преступным путем, и финансированием терроризма.".
Статья 3. В части 1 статьи 23 Закона:
а) пункт 2 дополнить словами ,, , за исключением случаев, предусмотренных Законом Республики Армения ,,О борьбе с легализацией доходов, полученных преступным путем, и финансированием терроризма";
б) часть дополнить пунктом 6 следующего содержания:
,,6) обеспечивать выполнение требований, установленных Законом Республики Армения ,,О борьбе с легализацией доходов, полученных преступным путем, и финансированием терроризма.".