«ՀԱՍՏԱՏԱԳՐՎԱԾ ՎՃԱՐՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Հաստատագրված վճարների մասին» Հայաստանի Հանրապետութ՟յան օրենքի (7 հուլիսի 1998 թվականի, ՀՕ-236) 39-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 4-րդ մասով՝
«4. Մինչեւ 17-ը ներառյալ նստատեղ ունեցող միկրոավտոբուսներով Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված կարգով կանոնավոր ուղեւորափոխադրումներ իրականացնելու դեպքում տվյալ ամսվա համար հաշվարկված եւ վճարման ենթակա հաստատագրված վճարի չափը չի կարող պակաս լինել տվյալ երթուղու սպասարկման համար անհրաժեշտ միկրոավտոբուսների (առանց պահուստային տրանսպորտային միջոցի) քանակին համապատասխան սույն հոդվածի 1-ին մասով սահմանված կարգով հաշվարկված հաստատագրված վճարի ընդհանուր գումարից:
Եթե միկրոավտոբուսների քանակը, որոնց վերաբերյալ վճարողի կողմից սահմանված կարգով նախապես ներկայացվել են հայտարարություններ, պակաս է կանոնավոր ուղեւորափոխադրումներ իրականացնելու համար տվյալ երթուղու սպասարկման համար անհրաժեշտ միկրոավտոբուսների (առանց պահուստային տրանսպորտային միջոցի) քանակից, ապա տվյալ ամսվա համար հաստատագրված վճարի չափը որոշվում է տվյալ երթուղու սպասարկման համար անհրաժեշտ միկրոավտոբուսների (ներառյալ` պահուստային տրանսպորտային միջոցների) քանակով` սույն հոդվածի 1-ին մասով սահմանված կարգով:»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О ФИКСИРОВАННЫХ ПЛАТЕЖАХ"
Статья 1. Статью 39 Закона Республики Армения ,,О фиксированных платежах" (7 июля 1998 года, ЗР-236) дополнить частью 4 следующего содержания:
,,4. При осуществлении в установленном законом Республики Армения порядке регулярных пассажироперевозок микроавтобусами, имеющими до 17 посадочных мест включительно, размер фиксированного платежа, исчисленного за данный месяц и подлежащего уплате, не может быть меньше общей суммы фиксированного платежа, исчисленного в установленном частью 1 настоящей статьи порядке в соответствии с количеством микроавтобусов (без резервного транспортного средства), необходимых для обслуживания данного маршрута.
Если количество микроавтобусов, в отношении которых плательщик в установленном порядке предварительно представил объявления, меньше количества микроавтобусов (без резервного транспортного средства), необходимых для обслуживания данного маршрута с целью осуществления регулярных пассажироперевозок, то размер фиксированного платежа за данный месяц определяется в установленном частью 1 настоящей статьи порядке количеством микроавтобусов (включая резервные транспортные средства), необходимых для обслуживания данного маршрута.".