«ԻՐԱՎԱԿԱՆ ԱԿՏԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Իրավական ակտերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (3 ապրիլի 2002 թվականի, ՀՕ-320) 5-րդ հոդվածի 6-րդ մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ երկրորդ պարբերությունով.
«Վարչական ակտերի ձեւերի, դրանց ընդունման, հրապարակման կամ հրատարակման, ուժի մեջ մտնելու, փոփոխման, անվավեր ճանաչելու, գործողությունը դադարեցնելու, ինչպես նաեւ այդ ակտերի հասցեատերերին իրազեկելու հետ կապված հարաբերությունների կարգավորման առանձնահատկությունները սահմանվում են «Վարչարարության հիմունքների եւ վարչական վարույթի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով։»։

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О ПРАВОВЫХ АКТАХ"
Часть 6 статьи 5 Закона Республики Армения ,,О правовых актах" (3 апреля 2002 года, ЗР-320) дополнить абзацем вторым следующего содержания:
,,Особенности регулирования отношений, связанных с формами административных актов, их принятием, опубликованием или изданием, вступлением их в силу, их изменением, признанием недействительными, прекращением их действия, а также ознакомлением адресатов с этими актами, устанавливаются Законом Республики Армения ,,Об основах администрирования и административном производстве.".