ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՔԱՂԱՔԱՑԻԱԿԱՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական օրենսգրքի (5 մայիսի1998 թվականի, այսուհետ` օրենսգիրք) 356-րդ հոդվածի 2-րդ կետն ուժը կորցրած ճանաչել:
Հոդված 2. Օրենսգրքի 879-րդ հոդվածի 1-ին կետի վերջին նախադասությունը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ. «Փոխառության պայմանագրի կնքման պահին տոկոսների չափը չի կարող գերազանցել Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի սահմանած բանկային տոկոսի հաշվարկային դրույքի կրկնապատիկը:»:
Օրենսգրքի 904-րդ հոդվածի 1-ին կետը
շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«1. Բանկային ավանդի պայմանագիրը կնքվում է գրավոր:
Բանկային ավանդի պայմանագրի գրավոր ձեւը համարվում է պահպանված, եթե կնքվել է գրավոր պայմանագիր, եւ բանկային ավանդ մուծելը հավաստված է Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի սահմանած փաստաթղթով կամ Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի սահմանած վավերապայմաններ պարունակող բանկային գրքույկով կամ բանկային կամ դեպոզիտային սերտիֆիկատով:»:

Пункт 2 статьи 356 Гражданского кодекса Республики Армения (28 июля 1998 года, далее – Кодекс) признать утратившим силу.
Статья 2. Последнее предложение пункта 1 статьи 879 Кодекса изложить в следующей редакции: ,,На момент заключения договора займа размер процентов не может превышать двукратный размер учетной ставки банковского процента, установленного Центральным банком Республики Армения.".
Статья 3. Пункт 1 статьи 904 Кодекса изложить в следующей редакции:
,,1. Договор банковского вклада заключается в письменной форме.
Письменная форма договора банковского вклада считается соблюденной, если договор заключен в письменной форме и внесение банковского вклада удостоверено документом, установленным Центральным банком Республики Армения, либо банковской книжкой или банковским или депозитным сертификатом, которые содержат реквизиты, установленные Центральным банком Республики Армения.".