Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական օրենսգրքի (5 մայիսի 1998 թվականի) 235-րդ հոդվածի 1-ին կետը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր նախադասությունով` «Ոչ փաստաթղթային ձեւով թողարկված արժեթղթերի գրավի իրավունքը ծագում է իրավունքների գրառում կատարող անձի մոտ համապատասխան գրառում կատարելու պահից:»:
Օրենսգրքի 236-րդ հոդվածի 2-րդ կետը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր նախադասությունով` «Ոչ փաստաթղթային ձեւով թողարկված արժեթղթերի հաջորդող գրավը թույլատրվում է, եթե այն արգելված չէ այդ արժեթղթերի թողարկման պայմաններով եւ (կամ) արժեթղթերի գրանցման հայտարարագրում:»:
Հոդված 3. Օրենսգրքի 257-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր պարբերությունով`
«Գրավ դրված արժեթղթերի մարման դեպքում գրավի առարկա են դառնում մարման արդյունքում գոյացած դրամական միջոցները:»:

Пункт 1 статьи 235 Гражданского кодекса Республики Армения (5 мая 1998 года) дополнить новым предложением следующего содержания: ,,Право залога ценных бумаг, выпущенных в недокументарной форме, возникает с момента произведения соответствующей записи у лица, осуществляющего запись прав.".
Статья 2. Пункт 2 статьи 236 Кодекса дополнить новым предложением следующего содержания: ,,Последующий залог ценных бумаг, выпущенных в недокументарной форме, допускается, если он не запрещен условиями выпуска этих ценных бумаг и (или) декларацией о регистрации ценных бумаг.".
Статья 3. Статью 257 Кодекса дополнить новым абзацем следующего содержания:
,,При погашении заложенных ценных бумаг предметом залога становятся денежные средства, образовавшиеся в результате погашения.".