Համապատասխանության գնահատման մասին
«ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Համապատասխանության գնահատման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (26 մայիսի 2004 թվականի, ՀՕ-82-Ն) 33-րդ հոդվածի    առաջին մասի «իրականացնում է ազգային մարմինը` իր» բառերը փոխարինել «իրականացնում են ազգային մարմինը եւ գյուղատնտեսության ոլորտի պետական կառավարման լիազոր մարմինը` իրենց» բառերով, իսկ երկրորդ մասը «ազգային մարմինը» բառերից հետո լրացնել «եւ գյուղատնտեսության ոլորտի պետական կառավարման լիազոր մարմինը» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 38-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ երրորդ մասով`
«3. Մինչեւ  գյուղատնտեսության ոլորտի պետական կառավարման լիազոր մարմնի կազմում համապատասխան պետական տեսչության ստեղծումը լիազորված մարմնի գործառույթներն իրականացնում է ազգային մարմինը:»:

Об оценке соответствия
В части первой статьи 33 Закона Республики Армения “Об оценке соответствия” (26 мая 2004 года, ЗР-82-Н) слова “осуществляет Национальный орган посредством действующей в своем составе” заменить словами “осуществляет Национальный орган и уполномоченный орган государственного управления в области сельского хозяйства посредством действующей в их составе”, ачасть вторую после слов “Национальным органом” дополнить словами “и уполномоченным органом государственного управления в области сельского хозяйства”.
Статья 2. Статью 38 Закона дополнить частью третьей следующего содержания:
“3. До создания в составе уполномоченного органа государственного управления в области сельского хозяйства соответствующей государственной инспекции функции уполномоченного органа осуществляет Национальный орган.”.