«ՈՍՏԻԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Ոստիկանությունում ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (3 հուլիսի 2002 թվականի, ՀՕ-401-Ն, այսուհետ` օրենք) 3-րդ հոդվածի 1-ին մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ երրորդ պարբերությամբ.
«Ոստիկանության ծառայողը, բացառությամբ ոստիկանության բարձրագույն խմբի պաշտոն զբաղեցնող ծառայողի, կարող է միաժամանակ լինել այլ պետության քաղաքացի:»:
Հոդված 2. Օրենքի 45-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«1) Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիության դադարեցման, ոստիկանության բարձրագույն խմբի պաշտոն զբաղեցնող ծառայողի կողմից այլ պետության քաղաքացիություն ձեռք բերելու դեպքում.»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О СЛУЖБЕ В ПОЛИЦИИ”
Часть первую статьи 3 Закона Республики Армения “О службе в полиции” (3 июля 2002 года, ЗР-401, далее - Закон) дополнить абзацем третьим следующего содержания:
“Служащий полиции, за исключением служащего, занимающего должность полиции высшей группы, может одновременно являться гражданином другого государства.”.
Статья 2. Пункт 1 части 1 статьи 45 Закона изложить в следующей редакции:
“1) в случае прекращения гражданства Республики Армения, получения гражданства другого государства служащим, занимающим должность полиции высшей группы;”.
Статья 3. Настоящий Закон вступает в силу на десятый день, следующий за его официальным опубликованием.