Հոդված 1. «Սնանկության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (25 դեկտեմբերի 2006 թվականի, ՀՕ-51-Ն) 2-րդ հոդվածում՝
1) 1-ին մասի առաջին պարբերությունը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ «զ» եւ «է» կետերով՝
«զ) ներդրումային ընկերության.
է) ապահովագրական ընկերության:».
2) 1-ին մասի երկրորդ պարբերությունը ««բանկ»» բառից հետո լրացնել «,«ապահովագրական ընկերություն», «ներդրումային ընկերություն»» բառերով, իսկ «բանկը» բառից հետո` «, ապահովագրական ընկերությունը, ներդրումային ընկերությունը» բառերով.
3) 2-րդ մասի «արժեթղթերի շուկայում մասնագիտացված գործունեություն իրականացնող անձանց» բառերը փոխարինել «ներդրումային ընկերությունների» բառերով, իսկ «եւ այդ անձանց՝ Կենտրոնական դեպոզիտարիա կամ ֆոնդային բորսա հանդիսացող ինքնակարգավորվող կազմակերպությունների» բառերը՝ «կարգավորվող շուկայի օպերատորի, Կենտրոնական դեպոզիտարիայի» բառերով.
4) լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 5-րդ մասով՝
«5. Բանկերի, վարկային կազմակերպությունների, ներդրումային ընկերությունների եւ ապահովագրական ընկերությունների անվճարունակության (սնանկության) բնագավառի հարաբերությունները կարգավորվում են «Բանկերի, վարկային կազմակերպությունների, ներդրումային ընկերությունների եւ ապահովագրական ընկերությունների սնանկության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով:»:

Статья 1. В статье 2 Закона Республики Армения “О банкротстве”(25 декабря 2006 года, ЗР-51-Н):
2) абзац второй части 1 после слова ՙ“банк”՚ дополнить словами ՙ,“страховая компания”, “инвестиционная компания”՚, а после слова “банк” – словами “страховую компанию, инвестиционную компанию”;
3) в части 2 слова “лиц, осуществляющих профессиональную деятельность на рынке ценных бумаг,” заменить словами “инвестиционных компаний”, а слова “и саморегулируемых организаций этих лиц, являющихся центральным депозитарием или фондовой биржей,” – словами “,оператора регулируемого рынка, Центрального депозитария,”;
4) статью дополнить частью 5 следующего содержания:
“5. Отношения в сфере неплатежеспособности (банкротства) банков, кредитных организаций, инвестиционных компаний и страховых компаний регулируются Законом Республики Армения “О банкротстве банков, кредитных организаций, инвестиционных компаний и страховых компаний.”.
Статья 2. Настоящий Закон вступает в силу через четыре месяца со дня его официального опубликования.