«ԻՐԱՎԱԿԱՆ ԱԿՏԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Իրավական ակտերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (3 ապրիլի 2002 թվականի, ՀՕ-320-Ն, այսուհետ` օրենք) 22-րդ հոդվածում`
«Հոդված 22. Հայաստանի Հանրապետության առաջին ատյանի, վերաքննիչ եւ վճռաբեկ դատարանի դատական ակտերը».
«1. Հայաստանի Հանրապետության առաջին ատյանի, վերաքննիչ եւ վճռաբեկ դատարանները կայացնում են որոշումներ, վճիռներ, դատավճիռներ եւ արձակում վճարման կարգադրություններ (այսուհետ` դատական ակտեր) միայն Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրությամբ եւ Հայաստանի Հանրապետության օրենքներով նախատեսված դեպքերում եւ սահմաններում:».
2) 2-րդ մասի «Ընդհանուր իրավասության» բառերը փոխարինել «Առաջին ատյանի, վերաքննիչ եւ վճռաբեկ» բառերով.
3) 3-րդ մասի «ընդհանուր իրավաuության» բառերը փոխարինել «առաջին ատյանի, վերաքննիչ եւ վճռաբեկ» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О ПРАВОВЫХ АКТАХ"
В статье 22 Закона Республики Армения ,,О правовых актах" (3 апреля 2002 года, ЗР-320-П, далее – Закон):
,,Статья 22. Судебные акты судов первой инстанции, Апелляционного Суда и Кассационного Суда Республики Армения";
,,1. Суды первой инстанции, Апелляционный Суд и Кассационный Суд Республики Армения выносят постановления, решения и приговоры и отдают распоряжения о платежах (далее – судебные акты) только в случаях и пределах, предусмотренных Конституцией Республики Армения и законами Республики Армения.";
3) в части 2 слова ,,общей юрисдикции" заменить словами ,,первой инстанции, Апелляционного Суда и Кассационного Суда";
4) в части 3 слова ,,общей юрисдикции" заменить словами ,,первой инстанции, Апелляционного Суда и Кассационного Суда".