«ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԵՎ ԱՆՀԱՏ ՁԵՌՆԱՐԿԱՏԵՐԵՐԻ ԿՈՂՄԻՑ ՆԵՐՄՈՒԾՎՈՂ` ՄԱՔՍԱՏՈՒՐՔԻ 0 ՏՈԿՈՍ ԴՐՈՒՅՔԱՉԱՓ ՈՒՆԵՑՈՂ ԵՎ ԱԿՑԻԶԱՅԻՆ ՀԱՐԿՈՎ ՀԱՐԿՄԱՆ ՈՉ ԵՆԹԱԿԱ ԱՅՆ ԱՊՐԱՆՔՆԵՐԻ ՑԱՆԿԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ, ՈՐՈՆՑԻՑ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ԱՐԺԵՔԻ ՀԱՐԿԸ ՄԱՔՍԱՅԻՆ ՄԱՐՄԻՆՆԵՐԻ ԿՈՂՄԻՑ ՉԻ ՀԱՇՎԱՐԿՎՈՒՄ ԵՎ ԳԱՆՁՎՈՒՄ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 18.12.2007
Հոդված 1. «Կազմակերպությունների եւ անհատ ձեռնարկատերերի կողմից ներմուծվող` մաքսատուրքի 0 տոկոս դրույքաչափ ունեցող եւ ակցիզային հարկով հարկման ոչ ենթակա այն ապրանքների ցանկը հաստատելու մասին, որոնցից ավելացված արժեքի հարկը մաքսային մարմինների կողմից չի հաշվարկվում եւ գանձվում» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (29 հունիսի 2001 թվականի, ՀՕ-195) 1-ին  հոդվածի երկրորդ պարբերության «` 070110000 եւ 8702 ծածկագրերին» բառերը  փոխարինել  «070110000 ծածկագրին» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПЕРЕЧНЯ ВВОЗИМЫХ ОРГАНИЗАЦИЯМИ И ИНДИВИДУАЛЬНЫМИ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЯМИ ИМЕЮЩИХ НУЛЕВУЮ ПРОЦЕНТНУЮ СТАВКУ ТАМОЖЕННОЙ ПОШЛИНЫ И НЕ ПОДЛЕЖАЩИХ ОБЛОЖЕНИЮ АКЦИЗНЫМ НАЛОГОМ ТОВАРОВ, НАЛОГ НА ДОБАВЛЕННУЮ СТОИМОСТЬ НА КОТОРЫЕ НЕ ИСЧИСЛЯЕТСЯ И С КОТОРЫХ ОН НЕ ВЗИМАЕТСЯ ТАМОЖЕННЫМИ ОРГАНАМИ”
Принят 18.12.2007
Статья 1. В абзаце втором статьи 1 Закона Республики Армения "Об утверждении Перечня ввозимых организациями и индивидуальными предпринимателями и имеющих нулевую процентную ставку таможенной пошлины и не подлежащих обложению акцизным налогом товаров, налог на добавленную стоимость на которые не исчисляется и с которых он не взимается таможенными органами" (29 июня 2001 года, ЗР – 195) слова “ кодам 0701 10 000 и   8702” заменить словами “коду 0701 10 000”.