Քրեակատարողական ծառայության մասին
«ՔՐԵԱԿԱՏԱՐՈՂԱԿԱՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Քրեակատարողական ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության  2005 թվականի հուլիսի 8-ի ՀՕ- 160-Ն օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 2-րդ հոդվածի 5-րդ մասի 2-րդ  կետը,  5-րդ  հոդվածը, 16-րդ հոդվածի 2-րդ մասի երկրորդ եւ երրորդ պարբերությունները, 19-րդ հոդվածի  4-րդ մասի երկրորդ պարբերությունը, 27-րդ հոդվածը, 35-րդ հոդվածի  5-րդ մասի երրորդ եւ հինգերորդ պարբերությունները, 36-րդ հոդվածի  2-րդ  մասի երրորդ եւ վեցերորդ  պարբերությունները եւ 47-րդ հոդվածի չորրորդ մասը ճանաչել ուժը կորցրած:
1. 1-ին կետից հանել «քրեակատարողական տեսչության պետ,» բառերը.
2. 2-րդ կետից հանել «քրեակատարողական ավագ տեսուչ,» բառերը.
3. 3-րդ կետից հանել «քրեակատարողական տեսուչ,» բառերը.
4. 4-րդ կետից հանել «քրեակատարողական տեսչության առաջատար մասնագետ,» բառերը:
Հոդված 3. Օրենքի 25-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետից հանել «, ինչպես նաեւ քրեակատարողական տեսչության» բառերը:
Հոդված 4.   Օրենքի 26-րդ հոդվածի 1-ին մասում`
1. 1-ին եւ 3-րդ կետերից հանել «(բացառությամբ քրեակատարողական տեսչության)» բառերը.
2. 4-րդ կետից հանել «(բացառությամբ քրեակատարողական տեսչության պաշտոնների)» բառերը.
3. 5-րդ, 6-րդ եւ 7-րդ կետերից հանել «(բացառությամբ քրեակատարողական տեսչության ծառայողների)» բառերը:
Հոդված 5. Օրենքի 29-րդ հոդվածի 1-ին աղյուսակից հանել «քրեակատարողական տեսչության պետ», «քրեակատարողական ավագ տեսուչ», «քրեակատարողական տեսուչ» եւ «քրեակատարողական տեսչության առաջատար մասնագետ» բառերը:
Հոդված 6. Օրենքի 35-րդ հոդվածի 5-րդ մասի երկրորդ եւ չորրորդ պարբերություններից հանել «(բացառությամբ քրեակատարողական տեսչության ծառայողների նկատմամբ)» բառերը:
Հոդված 7. Օրենքի 36-րդ հոդվածի  2-րդ մասի երկրորդ պարբերությունից հանել «, ինչպես նաեւ քրեակատարողական տեսչության քրեակատարողական ծառայողի» բառերը:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,ОБ УГОЛОВНО-ИСПОЛНИТЕЛЬНОЙ СЛУЖБЕ"
Пункт 2 части 5 статьи 2, статью 5, абзацы второй и третий части 2 статьи 16, абзац второй части 4 статьи 19, статью 27, абзацы третий и пятый части 5 статьи 35, абзацы третий и шестой части 2 статьи 36 и часть четвертую статьи 47 Закона Республики Армения ,,Об уголовно-исполнительной службе" от 8 июля 2005 года, ЗР-160-П (далее - Закон) признать утратившими силу.
1. в пункте 1 исключить слова ,,начальник Уголовно-исполнительной инспекции";
2. в пункте 2 исключить слова ,,старший уголовно-исполнительный инспектор";
3. в пункте 3 исключить слова ,,уголовно-исполнительный инспектор";
4. в пункте 4 исключить слова ,,ведущий специалист Уголовно-исполнительной инспекции".
Статья 3. В пункте 4 части 2 статьи 25 Закона исключить слова ,, , а также Уголовно-исполнительной инспекции".
Статья 4. В части 1 статьи 26 Закона:
1. в пунктах 1 и 3 исключить слова ,,(за исключением Уголовно-исполнительной инспекции)";
2. в пункте 4 исключить слова ,,(за исключением должностей Уголовно-исполнительной инспекции)";
3. в пунктах 5, 6 и 7 исключить слова ,,(за исключением служащих Уголовно-исполнительной инспекции)".
Статья 5. В Таблице 1 статьи 29 Закона исключить слова ,,начальник Уголовно-исполнительной инспекции", ,,старший уголовно-исполнительный инспектор", ,,уголовно-исполнительный инспектор" и ,,ведущий специалист уголовно-исполнительной инспекции".
Статья 6. В абзацах втором и четвертом части 5 статьи 35 Закона исключить слова ,,(за исключением служащих Уголовно-исполнительной инспекции)".
Статья 7. В абзаце втором части 2 статьи 36 Закона исключить слова ,, ,а также служащего Уголовно-исполнительной инспекции".