ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱԿԱՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«1. Uահմանադրության 95-րդ հոդվածի 2-րդ կետով նախատեuված լիազորությունն իրականացնելիu Արդարադատության խորհուրդն ընդունում է եզրակացություններ, իuկ 1-ին, 3-րդ եւ 5-րդ կետերով նախատեuված լիազորություններն իրականացնելիu` որոշումներ:».
2. 6-րդ մասը շարադրել հետեւյալ  խմբագրությամբ.
«6. Դատավորին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու մասին  Արդարադատության խորհրդի որոշումները, ինչպես նաեւ դատավորին կալանավորելու, նրա լիազորությունները դադարեցնելու, նրան որպեu մեղադրյալ ներգրավելու, դատական կարգով վարչական պատաuխանատվության ենթարկելու համաձայնություն տալու մաuին Հանրապետության Նախագահին առաջարկ ներկայացնելու վերաբերյալ Արդարադատության խորհրդի որոշումները վերջնական են, ուժի մեջ են մտնում Արդարադատության խորհրդի նիստում հրապարակման պահից եւ բողոքարկման ենթակա չեն: Այդ որոշումները ենթակա են հրապարակման «Հայաստանի Հանրապետության պաշտոնական տեղեկագրում» եւ դատական իշխանության պաշտոնական ինտերնետային կայքում:»:

Статья 1. В статье 111 Судебного кодекса Республики Армения от 21 февраля 2007 года:
“1. Совет правосудия при осуществлении полномочий, предусмотренных пунктом 2 статьи 95 Конституции, принимает заключения, а при осуществлении полномочий, предусмотренных пунктами 1, 3 и 5 – решения.”;
2. часть 6 изложить в следующей редакции:
“6. Решения Совета правосудия о привлечении судьи к дисциплинарной ответственности, а также решения Совета правосудия о представлении Президенту Республики предложения о даче согласия на заключение судьи под стражу, прекращение его полномочий, его привлечение в качестве обвиняемого, привлечение к административной ответственности в судебном порядке окончательны, вступают в силу с момента оглашения в заседании Совета правосудия и не подлежат опротестованию. Эти решения подлежат опубликованию в “Официальных ведомостях Республики Армения” и на официальном интернет-сайте судебной власти.”.