Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության 1998 թվականի հունիսի 17-ի քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքի 176-րդ հոդվածի 2-րդ կետը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր պարբերությունով.
«Եթե անձի ներկայացուցիչը դիմումի քննությանը չի մասնակցում դատարանի կողմից անհարգելի ճանաչված պատճառներով, կամ անձը ներկայացուցիչ չունի, ապա դիմումի քննությանը պարտադիր է այդ անձի բնակության վայրի խնամակալության եւ հոգաբարձության մարմնի ներկայացուցչի, իսկ բնակության վայրը անհայտ լինելու դեպքում` հոգեբուժական հաստատության գտնվելու վայրի խնամակալության եւ հոգաբարձության մարմնի ներկայացուցչի մասնակցությունը։»:

Статья 1 . Пункт 2 статьи 176 Гражданского процессуального кодекса Республики Армения от 17 июня 1998 года дополнить новым абзацем следующего содержания:
,,Если представитель лица не участвует в рассмотрении заявления по причинам, признанным судом неуважительными, или у лица отсутствует представитель, то участие в рассмотрении заявления является обязательным для представителя органа опеки и попечительства по месту жительства этого лица, а если место жительства неизвестно, то представителя органа опеки и попечительства по месту нахождения психиатрического учреждения.".