Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության 1998 թվականի մայիuի 5-ի քաղաքացիական օրենսգրքի 403-րդ հոդվածի 2-րդ կետը «թույլատրվում» բառից հետո լրացնել «, բացառությամբ «Ապահովված հիփոթեքային պարտատոմսերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով, «Ակտիվների արժեթղթավորման եւ ակտիվներով ապահովված արժեթղթերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված դեպքերի»:
Հոդված 2. Oրենսգրքի 406-րդ հոդվածի 1-ին կետը «օրենքով» բառից հետո լրացնել «, «Ապահովված հիփոթեքային պարտատոմսերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով» բառերով:

Часть 2 статьи 403 Гражданского кодекса Республики Армения, принятого 5 мая 1998 года, после слов ,,для должника" дополнить словами ,, ,за исключением случаев, установленных Законом Республики Армения ,,Об обеспеченных ипотечных векселях", Законом Республики Армения ,,О секъюритизации активов и ценных бумагах, обеспеченных активами".".
Статья 2. Часть 1 статьи 406 Кодекса после слов ,,О страховании и страховой деятельности" дополнить словами ,, ,Законом Республики Армения ,,Об обеспеченных ипотечных векселях".".