Հսկիչ-դրամարկղային մեքենաների կիրառման մասին
«ՀՍԿԻՉ-ԴՐԱՄԱՐԿՂԱՅԻՆ ՄԵՔԵՆԱՆԵՐԻ ԿԻՐԱՌՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Հսկիչ-դրամարկղային մեքենաների կիրառման մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2004 թվականի նոյեմբերի 22-ի ՀՕ-129-Ն օրենքի (այսուհետ` Oրենք)  4-րդ հոդվածի 1-ին մասը «մանրածախ վաճառք» բառերից առաջ լրացնել «առեւտրի օբյեկտների, առեւտրի իրականացման վայրերում վաճառատեղերի միջոցով» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 11-րդ հոդվածում`
1) 1-ին մասի առաջին պարբերությունում «հարյուր հիսուն հազար» բառերը փոխարինել «երեք հարյուր հազար» բառերով, երկրորդ պարբերությունում «երեք հարյուր հազար» բառերը` «վեց հարյուր հազար» բա՟՟ռերով.
2)  2-րդ մասի առաջին պարբերությունում «յոթանասունհինգ հազար» բառերը փոխարինել «հարյուր հիսուն հազար» բառերով, երկրորդ պարբերությունում «հարյուր հիսուն հազար» բառերը` «երեք հարյուր հազար» բա՟՟ռերով, երրորդ պարբերությունում «երեք հարյուր հազար» բառերը` «վեց հարյուր հազար» բառերով:
Հոդված 3. Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում  2009 թվականի հունվարի 1-ից, իսկ սույն  օրենքի 2-րդ հոդվածով սահմանվող փոփոխություններն ավելացված արժեքի հարկ վճարող չհամարվողների  մասով ուժի մեջ են մտնում 2010 թվականի հունվարի 1-ից:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ И ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ "О ПРИМЕНЕНИИ КОНТРОЛЬНО-КАССОВЫХ АППАРАТОВ"
Статья 1. Часть 1 статьи 4 Закона Республики Армения "О применении контрольно-кассовых аппаратов" от 22 ноября 2004 года, ЗР-129-Н (далее - Закон) после слов "розничной торговли" дополнить словами "через торговые места в торговых объектах, местах осуществления торговли".
Статья 2. В статье 11 Закона:
1) в абзаце первом части 1 слова",ста пятидесяти тысяч" заменить словами "трехсот тысяч", в абзаце втором слова "трехсот тысяч" заменить словами "шестисот тысяч";
2) в абзаце первом части 2 слова "семидесяти пяти тысяч" заменить словами ,,ста пятидесяти тысяч", в абзаце втором слова "ста пятидесяти тысяч" заменить словами "трехсот тысяч", в абзаце третьем слова "трехсот тысяч" заменить словами "шестисот тысяч".
Статья 3. Настоящий Закон вступает в силу с 1 января 2009 года, а изменения, устанавливаемые статьей 2 настоящего Закона, вступают в силу с 1 января 2010 года в части лиц, не считающихся плательщиками налога на добавленную стоимость.