«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ՍՏՈՒԳՈՒՄՆԵՐԻ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՄԱՆ ԵՎ ԱՆՑԿԱՑՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Հայաստանի Հանրապետությունում ստուգումների կազմակերպման եւ անցկացման մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2000 թվականի մայիսի 17-ի ՀՕ-60 օրենքի 2-րդ հոդվածի 1-ին մասում՝
1) «- Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման եւ քաղաքաշինության գործունեությունը համակարգող նախարարությունը» եւ «- Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր ջրային տնտեսության պետական կոմիտեն» բառերը համապատասխանաբար փոխարինել «- Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման նախարարությունը» եւ «- Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման նախարարության ջրային տնտեսության պետական կոմիտեն» բառերով.
2) «- Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր ստանդարտացման, չափաբանության եւ սերտիֆիկացման վարչությունը,» եւ «- Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր արդյունաբերության մեջ աշխատանքների անվտանգ կատարման եւ լեռնային հսկողության վարչությունը,» բառերը հանել.
3) «- Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր պետական ատոմային հսկողության վարչությունը» բառերը փոխարինել «Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր միջուկային անվտանգության կարգավորման պետական կոմիտեն» բառերով.
4) «- Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկայի նախարարությունը,», «- Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի նախարարությունը» եւ «- Հայաստանի Հանրապետության առեւտրի եւ տնտեսական զարգացման նախարարությունը» բառերը համապատասխանաբար փոխարինել «- Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարարությունը», «- Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսների նախարարությունը» եւ «- Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարությունը» բառերով.
5) «- Հայաստանի Հանրապետության վիճակագրական ազգային ծառայությունը» բառերը փոխարինել «- Հայաստանի Հանրապետության ազգային վիճակագրական ծառայությունը» բառերով.
6) «- Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր հարկային պետական ծառայությունը» բառերը փոխարինել «- Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր պետական եկամուտների կոմիտեն» բառերով.

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “ОБ ОРГАНИЗАЦИИ И ПРОВЕДЕНИИ ПРОВЕРОК В РЕСПУБЛИКЕ АРМЕНИЯ”
Статья 1. В части 1 статьи 2  Закона Республики Армения “Об организации и проведении проверок в Республике Армения” от 17 мая 2000 года, ЗР-60:
1) слова “- Министерство территориального управления и координации градостроительной деятельности Республики Армения,” и “- Государственный комитет водного хозяйства при Правительстве Республики Армения," заменить соответственно словами “- Министерство территориального управления Республики Армения,” и “ - Государственный комитет водного хозяйства Министерства территориального управления Республики Армения,”;
2) исключить слова “- Управление стандартизации, метрологии и сертификации при Правительстве Республики Армения,” и “- Управление по надзору за безопасным выполнением работ в промышленности и горному надзору при Правительстве Республики Армения,” ;
3) слова “- Управление государственного атомного надзора при Правительстве Республики Армения,” заменить словами “- Государственный комитет по регулированию ядерной безопасности при Правительстве Республики Армения,”;
4) слова “- Министерство энергетики Республики Армения,”, “- Министерство финансов и экономики Республики Армения,” и “- Министерство торговли и экономического развития Республики Армения," заменить соответственно словами “- Министерство энергетики и   природных ресурсов Республики Армения,”, “- Министерство финансов Республики Армения,” и “- Министерство экономики Республики Армения,”;
5) настоящий пункт не влечет изменения в тексте русского перевода;
6) слова “-
Государственная налоговая служба при Правительстве Республики Армения," заменить словами “ - Комитет государственных доходов при Правительстве Республики Армения,;