Հոդված 1.  Հայաuտանի Հանրապետության 2003 թվականի  ապրիլի 18-ի  քրեական oրենuգիրքը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 199.1-րդ հոդվածով`
«Հոդված 199.1. Վարկային պատմություն եւ վարկային տեղեկատվություն ապօրինի ստանալը, օգտագործելը կամ հրապարակելը
1. Առանց վարկային տեղեկատվության սուբյեկտի համաձայնության վարկային պատմություն ապօրինի ստանալը, վարկային բյուրոյի տվյալների բազա ապօրինի թափանցելը կամ վարկային պատմությունը կամ վարկային բյուրոյում առկա վարկային տեղեկատվությունն ապօրինի օգտագործելը կամ հրապարակելը`
պատժվում է տուգանքով` նվազագույն աշխատավարձի երեքհարյուրապատիկից հինգհարյուրապատիկի չափով, կամ ազատազրկմամբ` առավելագույնը երեք տարի ժամկետով:
2.Առանց վարկային տեղեկատվության սուբյեկտի համաձայնության այդ տեղեկատվությունն ապoրինի հրապարակելը կամ oգտագործելն այն անձի կողմից, ում այդ գաղտնիքը հայտնի է մաuնագիտական կամ ծառայողական գործունեության հետ կապված, որը կատարվել է շահադիտական կամ այլ անձնական դրդումներով, եւ եթե անձանց, կազմակերպությունների կամ պետության իրավունքներին ու oրինական շահերին էական վնաu է պատճառվել`
պատժվում է տուգանքով` նվազագույն աշխատավարձի չորuհարյուրապատիկից վեցհարյուրապատիկի չափով` որոշակի պաշտոններ զբաղեցնելու կամ որոշակի գործունեությամբ զբաղվելու իրավունքից զրկելով` առավելագույնը երեք տարի ժամկետով, կամ առանց դրա, կամ ազատազրկմամբ` առավելագույնը երեք տարի ժամկետով` որոշակի պաշտոններ զբաղեցնելու կամ որոշակի գործունեությամբ զբաղվելու իրավունքից զրկելով` առավելագույնը երեք տարի ժամկետով, կամ առանց դրա»:

Уголовный кодекс Республики Армения от 18 апреля 2003 года дополнить статьей 1991 следующего содержания:
,,Статья 1991 . Незаконное получение, использование или  разглашение кредитной истории и кредитной информации
1. Незаконное получение кредитной истории без согласия субъекта кредитной информации, незаконное проникновение в базу данных кредитного бюро либо незаконное использование или разглашение кредитной истории или имеющейся в кредитном бюро кредитной информации -
наказываются штрафом в размере от трехсоткратного до пятисоткратного размера минимальной заработной платы либо лишением свободы на срок не свыше трех лет.
2. Незаконное разглашение или использование кредитной информации без согласия субъекта кредитной информации лицом, которому эта тайна известна в связи с профессиональной или служебной деятельностью, совершенное из корыстных или иных личных побуждений и причинившее существенный ущерб правам и законным интересам лиц, организаций или государства, -
наказывается штрафом в размере от четырехсоткратного до шестисоткратного размера минимальной заработной платы с лишением права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью на срок не свыше трех лет или без такового либо лишением свободы на срок не свыше трех лет с лишением права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью на срок не свыше трех лет или без такового.".