Ընդունվել է 27.11.2008
Հոդված 1. «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության 2002 թվականի փետրվարի 20-ի ՀՕ-308 օրենքի 11-րդ հոդվածում`
«1. Պատգամավորը կարող է ունենալ երկու օգնական, որոնցից մեկն աշխատում է վճարովի, իսկ մյուսը` հասարակական հիմունքներով:
Վճարովի հիմունքներով աշխատող օգնականի հաստիքը սահմանվում է Աշխատակազմի հաստիքացուցակով, աշխատանքի է ընդունվում ժամկետային պայմանագրով` համապատասխան պատգամավորի ներկայացմամբ:».
2)  լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 1.1-րդ մասով.
«1.1. Իրենց  աշխատանքային  պարտականությունները  կատարելիս պատգամավորի օգնականները օգտվում են պատգամավորի աշխատասենյակից, տեխնիկական եւ կապի միջոցներից:»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,РЕГЛАМЕНТ НАЦИОНАЛЬНОГО СОБРАНИЯ"
В статье 11 Закона Республики Армения ,,Регламент Национального Собрания" от 20 февраля 2002 года, ЗР-308:
,,1. Депутат может иметь двух помощников, один из которых работает на платной основе, а другой на общественных началах. Штат помощника, работающего на платной основе, устанавливается штатным расписанием Аппарата, он принимается на работу по срочному договору по представлению соответствующего депутата.";
,,1.1. При исполнении своих обязанностей помощнии депутата пользуются рабочим кабинетом, техническими средствами и средствами связи депутата.".