«ԵԿԱՄՏԱՀԱՐԿԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Եկամտահարկի մասին» Հայաստանի Հանրապետության 1997 թվականի դեկտեմբերի 27-ի ՀՕ-183 օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 9-րդ հոդվածը «իզ» կետից հետո լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ «իէ» ենթակետով`
«իէ) Հայաստանի Հանրապետության կառավարության սահմանած կարգով հարկային վարչարարության օժանդակության նպատակով անցկացվող վիճակահանության արդյունքում տրամադրվող պարգեւավճարները եւ բոնուսները:»:
Հոդված 2. Օրենքի 20-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ «դ» ենթակետով`
«դ) եկամուտները վճարվել են նոտարներին` իրենց կողմից մատուցված ծառայությունների դիմաց»:
Հոդված 3. Օրենքի 22-րդ հոդվածի 2-րդ կետի առաջին նախադասության «ժգ» ենթակետով» բառերը փոխարինել «9-րդ հոդվածի «բ» եւ «ժգ» ենթակետերով» բառերով:
Հոդված 4. Օրենքի 34-րդ հոդվածի 1-ին կետի «դ» ենթակետը «եկամուտները» բառից հետո լրացնել «եւ ցանկացած այլ հիմքով հայաստանյան աղբյուրներից ստացված եկամուտները» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О ПОДОХОДНОМ НАЛОГЕ"
Статья 1. Статью 9 Закона Республики Армения ,,О подоходном налоге" от 27 декабря 1997 года, ЗР – 183 (далее - Закон) после пункта ,,ы" дополнить подпунктом ,,э" следующего содержания:
,,э) премиальные платежи и бонусы, выдаваемые в установленном Правительством Республики Армения порядке по результатам розыгрыша, проводимого с целью содействия налоговому администрированию.".
Статья 2. Статью 20 Закона дополнить подпунктом ,,г" следующего содержания:
,,г) доходы выплачены нотариусам за оказанные ими услуги.".
Статья 3. В первом предложении пункта 2 статьи 22 Закона слова ,,подпунктом ,,н" заменить словами ,,подпунктами ,,б" и ,,н"статьи 9».
Статья 4. Подпункт ,,г" пункта 1 статьи 34 Закона после слова ,,доходы" дополнить словами ,, и полученные на любом ином основании доходы из армянских источников".