«ԶԻՆԱՊԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Զինապարտության մասին» Հայաստանի Հանրապետության 1998 թվականի սեպտեմբերի 16-ի ՀՕ-250 օրենքի 4-րդ հոդվածի 2-րդ մասի «ա» կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«ա) զինապարտներին անձնագիր տալու կամ փոխանակելու (բացառությամբ արտերկրում գտնվող պահեստազորայինների), ըստ բնակության վայրի հաշվառելու կամ հաշվառումից հանելու գործողությունները կատարել նրանց զինվորական փաստաթղթերում համապատասխան զինվորական կոմիսարիատի կողմից զինվորական հաշվառման վերաբերյալ նշումների առկայության դեպքում: Նախազորակոչային տարիքի զինապարտ՟ների անձնագրերն օտարերկրյա պետություններում վավերական լինելու մասին նշումը կատարել մինչեւ նրանց զորակոչային տարիքը լրանալը, իսկ զորակոչային տարիքը լրանալու դեպքում` պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից ստացած տարկետման ժամանակով.»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ВОИНСКОЙ ОБЯЗАННОСТИ”
Статья 1. Пункт “а” части 2 статьи 4 Закона Республики Армения “О воинской обязанности” от 16 сентября 1998 года, ЗР-250 изложить в следующей редакции:
“а) производить действия по выдаче военнообязанным паспортов или их  обмену (за исключением резервистов, находящихся в зарубежных странах), по постановке на учет и снятии с учета по месту жительства при наличии  в их воинских документах  отметок о воинском учете, произведенных соответствующим военным комиссариатом. Производить отметку о действительности паспортов военнообязанных допризывного возраста  в иностранных государствах до достижения ими призывного возраста, а при достижении призывного возраста – на срок полученной отсрочки от призыва на обязательную военную службу;”.