ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱԿԱՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
1) Էրեբունի եւ Նուբարաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավաuության դատարանը` դատարանի նախագահի եւ 7 դատավորի կազմով.
2) Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավաuության դատարանը` դատարանի նախագահի եւ 13 դատավորի կազմով.
3) Աջափնյակ եւ Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավաuության դատարանը` դատարանի նախագահի եւ 5 դատավորի կազմով.
4) Ավան եւ Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավաuության դատարանը` դատարանի նախագահի եւ 9 դատավորի կազմով.
5) Արաբկիր եւ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավաuության դատարանը` դատարանի նախագահի եւ 9 դատավորի կազմով.
6) Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավաuության դատարանը` դատարանի նախագահի եւ 6 դատավորի կազմով.
7) Մալաթիա-Uեբաuտիա վարչական շրջանի ընդհանուր իրավաuության դատարանը` դատարանի նախագահի եւ 6 դատավորի կազմով:».
«3. Վարչական շրջանի (վարչական շրջանների) ընդհանուր իրավաuության դատարանի նuտավայրը գտնվում է համապատաuխան վարչական շրջանի (վարչական շրջաններից մեկի) տարածքում:»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В СУДЕБНЫЙ КОДЕКС РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ
1) суд общей юрисдикции административных округов Эребуни и Нубарашен в составе председателя суда и 7 судей;
2) суд общей юрисдикции административных округов Кентрон и Норк-Мараш в составе председателя суда и 13 судей;
3) суд общей юрисдикции административных округов Ачапняк и Давиташен в составе председателя суда и 5 судей;
4) суд общей юрисдикции административных округов Аван и Нор Норк в составе председателя суда и 9 судей;
5) суд общей юрисдикции административных округов Арабкир и Канакер-Зейтун в составе председателя суда и 9 судей;
6) суд общей юрисдикции административного округа Шенгавит в составе председателя суда и 6 судей;
7) суд общей юрисдикции административного округа Малатия-Себастия в составе председателя суда и 6 судей.”;
“3. Место пребывания суда общей юрисдикции административного округа (административных округов) находится на территории соответствующего административного округа (одного из административных округов).”.